Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-05-13 14:17:16 - Autor: AC(lca.pl)
Historia meczów Miedź - Pogoń Szczecin
Dotychczas Miedź Legnica i Pogoń Szczecin mierzyły się ze sobą 13 razy. Bilans tych spotkań przemawia za „Portowcami”. Pierwszy mecz obu zespołów odbył się pod koniec 1989 roku.

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 20.07.2018
Pierwsze spotkanie dokładnie odbyło się 4 listopada 1989 roku w Szczecinie. Był to mecz 17. kolejki II ligi. Miedź zremisowała wtedy 2:2 prowadząc na stadionie rywala 2:0 po golach Dylusia i Kajdana. W rewanżu padł bezbramkowy remis. Kolejny sezon przyniósł ze sobą pierwszą wygraną Miedzi z Pogonią. 12 września 1990 Miedź wygrała w Szczecinie 2:1 po golach Wójcika i Prokopa. Gospodarze odpowiedzieli golem Adamczuka z rzutu karnego w 77 minucie. W Legnicy padł bezbramkowy remis.

W sezonie 1991/92 pierwsze spotkanie odbyło się w Legnicy. 8 września 1991 roku, padł remis 1:1. Bramkę dla Miedzi zdobył Daniel Dyluś, a odpowiedział w 76 minucie Wiśniewski. W rewanżu Pogoń zwyciężyła 1:0 i było to jej pierwsza wygrana w tej rywalizacji.

Do kolejnej ligowej potyczki doszło już w sezonie 1996/97. Ponownie mecz w Legnicy zakończył się remisem, tym razem 0:0. W rewanżu szczecinianie pokonali Miedź na swoim stadionie 3:1. Bramkę dla Miedzi zdobył wtedy Eugeniusz Ptak.

12 lat minęło aby Miedź i Pogoń znów „skrzyżowały rękawice”. W sezonie 2008/09 w 7. serii gier Miedź wyjechała do Szczecina i wygrała 2:1 po golach Kociszewskiego i Garucha. Co warto wspomnieć, znakomite zawody w bramce Miedzi rozegrał wtedy Daniel Główka, który fenomenalnymi interwencjami wielokrotnie uchronił Miedź przed stratą kolejnych goli. W Legnicy Pogoń pokonała Miedź 3:1.

Ostatnie dwa mecze, to już najnowsza historia naszego klubu. Na inaugurację ekstraklasy po historycznym awansie, Miedź mierzyła się z Pogonią przed własną publicznością. Po golu Forsella z końcówki meczu legniczanie wygrali 1:0. W drugim spotkaniu Pogoń zrewanżowała się z nawiązką i pokonała Miedź 2:0. Ostatni mecz Miedzi z Pogonią Szczecin odbył się 28 października 2022. Miedź na swoim stadionie uległa 2:4. Dwie bramki dla legniczan zdobył Koldo Obieta, a dla "Portowców" trzy gole strzleił Sebastian Kowalczyk, a jedno trafienie dorzucił Kamil Grosicki.

Pierwszy mecz: Pogoń Szczecin - Miedź Legnica 2:2 (04.11.1989)
Najwyższe zwycięstwo Miedzi: Pogoń Szczecin - Miedź Legnica 1:2 (12.09.1990)
Najwyższa wygrana Pogoni: Miedź Legnica – Pogoń Szczecin 2:4 (28.10.2022)

BILANS:

Mecze: 13
Wygrane Miedzi: 3
Remisy: 5
Wygrane Pogoni: 5
Bilans bramek: 12:18

Początek niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera o godz. 15:00. Pojedynek transmitowany będzie w Canal+ Sport.

Będzie remis.
Nigdy nie zapomnę tych koszulek ?wracamy? i mojego komentarzu, że ?przydadzą się dwa razy!? Hue hue hue Celnie w punkt!
Nigdy nie zapomnę tego debiutu w ekstraklasie z Pogonią w Legnicy i bramki Forsella w 90 minucie. Piękne chwile. Hej Miedź
Nigdy nie zapomnę tego debiutu w ekstraklasie z Pogonią w Legnicy i bramki Forsella w 90 minucie. Piękne chwile. Fakt