Podział punktów w Rzeszowie. Miedź zremisowała z Resovią
Autor: AC(lca.pl) - 2024-05-04 17:45:19
Miedź wywozi jeden punkt ze stolicy województwa podkarpackiego. Legniczanie zremisowali na wyjeździe z Resovią Rzeszów 1:1. Jedynego gola strzelił Marcel Mansfeld.

Resovia Rzeszów – Miedź Legnica - Foto: miedzlegnica.eu
Przed meczem Kamil Antonik otrzymał od przedstawicieli Resovii upominek za sto meczów rozegranych dla rzeszowskiego klubu. Spotkanie od początku było wyrównane. Grę starali się prowadzić gospodarze, a Miedź próbowała odpowiadać groźnymi, szybkimi atakami. W 23 minucie Wiktor Bogacz otrzymał prostopadłe podanie od Michała Kostki, wygrał pojedynek z obrońcą i trafił do siatki. Sędzia Tomasz Wajda odgwizdał jednak spalonego. Dziesięć minut później znów asystował Kostka, ale tym razem Kamil Antonik skierował futbolówkę do siatki biało-czerwonych. Ponownie arbiter odgwizdał jednak spalonego.

W 41 minucie uderzył Krzysztof Drzazga, ale po rykoszecie skończyło się tylko kornerem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Antonika główkował Andrzej Niewulis, lecz piłka zatrzymała się w gąszczu nóg defensorów Resovii. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy z lewej strony strzelał Jurich Carolina, ale Branislav Pindroch obronił.

Tuż po przerwie z dystansu niecelnie uderzył Bartłomiej Ciepiela. Za chwilę z lewej strony pola karnego spróbował Rafał Mikulec. W 51 minucie obok bramki strzelał Bartłomiej Wasiluk. Minutę później po rzucie rożnym Carolina uderzył z dystansu obok słupka. W 60 minucie Ruben Hoogenhout posłał długą piłkę do Antonika, a ten trafił w słupek. Także tym razem arbiter odgwizdał spalonego.

W 65 minucie Antonik dośrodkował z lewej strony, a Kostka główkował w poprzeczkę. Za moment do piłki w polu karnym dopadł Marcel Mansfeld i uderzając głową dał legniczanom prowadzenie. W 73 minucie Filip Mikrut huknął z dystansu wyraźnie nad bramką. Sześć minut później boisko opuścił Kamil Drygas, który na murawie pojawił się w przerwie. To nie był koniec nieszczęść Miedzi. W 81 minucie Andrzej Niewulis zdaniem arbitra w nieprzepisowy sposób powstrzymywał rywala we własnym polu karnym. Obrońca początkowo otrzymał żółtą kartkę, jednak po analizie VAR sędzia Wajda zmienił decyzję i pokazał defensorowi czerwoną kartkę. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartłomiej Wasiluk.

Z kolei w 89 minucie groźny strzał Macieja Górskiego obronił Jakub Mądrzyk. W piątej minucie doliczonego czasu gry strzelał Kelechukwu Ibe-Torti, ale został zablokowany. Dobijał Mikrut, ale posłał piłkę tuż obok słupka. Więcej goli już nie padło i oba zespoły pogodził remis.

Resovia Rzeszów – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Wasiluk (86’-k.) - Marcel Mansfeld (65’)

Żółte kartki: Marcin Urynowicz (26’), Jerzy Tomal (49’) - Krzysztof Drzazga (12’), Kamil Antonik (45+2’)

Czerwona kartka: Andrzej Niewulis (84’)

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)

Asystenci: Sławomir Kowalewski, Dominik Wrona

Sędzia techniczny: Aleksander Kozieł

Sędzia VAR: Mateusz Złotnicki

Sędzia AVAR: Piotr Szypuła

Resovia: 1. Branislav Pindroch – 2. Mateusz Bondarenko, 4. Rafał Mikulec, 6. Bartłomiej Wasiluk, 7. Kelechukwu Ibe-Torti, 9. Maciej Górski, 10. Adrian Łyszczarz (67’ 97. Filip Mikrut), 14. Marcin Urynowicz (39’ 92. Bartłomiej Ciepiela), 23. Jerzy Tomal (67’ 11. Kamil Mazek), 24. Bartłomiej Eizenchart, 38. Hlib Bukhal