Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-04-19 20:49:33 - Autor: AC(lca.pl)
Miedź II i Polonia-Stal zagrają w finale Pucharu Polski
Rezerwy Miedzi Legnica i Polonia Świdnica zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu dolnośląskim. W środę legniczanie pokonali Piast Żmigród.

Emmanuel Agbor
Miedź awansowała do finału choć początek meczu w Żmigrodzie tego nie zapowiadał. Już w 12 minucie gospodarze objęli prowadzenie po długiej wrzutce w pole karne, którą na gola zamienił Patryk Szymański. Do wyrównania doprowadził w 19 min. Zalewski, który wykończył kombinacyjną, dwójkową akcję z Bogaczem. Osiem minut później było już 2:1 dla Miedzi. Tym razem Sławek dośrodkował piłkę w pole karne, a Emmanuel Agbor skierował ją do bramki strzałem przy krótkim słupku. Gospodarze doprowadzili do remisu tuż przed przerwą. Tomasz Dyr. Przelobował Alana Madalińskiego przy próbie dośrodkowania w pole karne.

W drugiej połowie na kolejnego gola czekaliśmy do 73 minuty. Miedź wyprowadziła szybką kontrę, po której Sławek wszedł w pole karne i uderzył po ziemi w kierunku dalszego słupka pokonując Korytkowskiego. Jak się okazało, był to ostatni gol tego meczu, który ostatecznie dał Miedzi II awans do wielkiego finału.

W drugim półfinale Karkonosze Jelenia Góra przegrały po rzutach karnych z Polonią-Stal Świdnica. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Półfinał Pucharu Polski:

Piast Żmigród – Miedź II Legnica 2:3 (2:2)

Bramki: 12 Szymański, 45 Dyr - 21 Zalewski, 27 Agbor, 73 Sławek.

Polonia-Stal Świdnica - Karkonosze Jelenia Góra 1:1, k. 3:1

Bramki: Trzepacz (Polonia-Stal Świdnica) oraz Kurianowicz (Karkonosze Jelenia Góra).

Zawodnicy z rezerw, które walczą o utrzymanie w 3 lidze są za słabi na ekstraklasę
Nie ma czym się szczycić skoro zawodnicy z rezerwy są dość wyszkoleni czemu nie są przesuwani do składu pierwszego. Po co kupować nowych zawodników trzeba umiejętnie wykorzystać to co się posiada. T...
Dyr to wychowanek Miedzi. Myślałem że trafi wyżej
Awansowali bo mają Emanuela w składzie. Akurat on nie. Bogacz i wahadlowi byli najlepsi w tym meczu, Emanuel solidnie. Natomiast CLJ u19 awansowała rok temu dzięki niemu bo robił mega różnicę na boisku....
Awansowali bo mają Emanuela w składzie.
Panie kolego, przecież Miedź 2 grała z GKS Bełchatów w pucharze polski wiec się chyba nie orientujesz