Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2021-05-15 16:55:36 - Autor: WO(lca.pl)
Wicelider lepszy o włos od Miedzi Legnica
W meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi Miedź przegrała z GKS Tychy 2:3. Ponad 1400 kibiców, którzy wreszcie wrócili na trybuny Stadionu im. Orła Białego obejrzało naprawdę ciekawe i emocjonujące spotkanie.

Miedź Legnica - GKS Tychy
 Miedzianka rozpoczęła agresywnie, już w drugiej minucie spotkania Michał Bednarski wyszedł na czystą pozycję, ale został zatrzymany przez obrońców.

Z wysokiego C jednak zaczęli mecz Tyszanie. Już w piątej minucie przymierzył i oddał bardzo ładny strzał z 16 metrów Kacper Piątek, ustanawiając wynik na 0:1. Piłka wylądowała w siatce omijając Pawła Lenarcika.

Tylko 8 minut musiała czekać drużyna GKS-u na drugie trafienie, tym razem piłkę do bramki skierował Jakub Piątek i od trzynastej minuty zawodnicy ze Śląska mogli czuć się komfortowo i nadawać rytm grze.

W 24. minucie spotkania w rajd prawą stroną ruszył Paweł Zieliński, zawodnik z Tychów przerwał tę szarżę faulem i od rzutu wolnego rozpoczęła Miedź, jednak Dani Pinillos strzelił nad bramką.

W kolejnych minutach tempo gry nieco osłabło. Obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji. Blisko trafienia był Paweł Zieliński, który uderzył z dystansu, jednak pewnie obronił Konrad Jałocha. Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie gości.
Miedź wróciła na murawę dokonując trzech zmian w składzie. Boisko opuścili Marcin Biernat, Damian Tront i Mehdi Lehaire, a zastąpili ich odpowiednio Ruben Hoogenhout, Marcin Garuch i Patryk Makuch.

W 67 min do rzutu wolnego z prawej strony boiska podszedł Marcin Garuch dośrodkowując wprost na stopę Nemanji Mijuskovicia. Ten pewnie wykończył akcję zdobywając bramkę kontaktową i dając oddech Legniczanom.

Od tego trafienia inicjatywa należała do Miedzi, dobre sytuacje mieli Goku oraz Zieliński. W końcu, w 85 minucie po zamieszaniu w polu karnym spowodowanym dośrodkowaniem Pawła Zielińskiego Michał Bednarski oddaje strzał głową na bramkę. Piłka przeturlała się przez ręce bramkarza GKSu i wpadła do siatki. Mieliśmy remis 2:2.

Niestety, minutę później drużyna z Tychów wykonała rzut rożny, piłka spadła przed pole karne gdzie stał Wiktor Żytek. Ten przymierzył mocno z woleja pakując piłkę do bramki Lenarcika i ustanawiając wynik meczu na 2:3.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:3 (0:2)
Bramki: Mijusković 66', Bednarski 85' oraz K. Piątek 5', J. Piątek 13', Żytek 86'. Widzów: 1404.

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik - Paweł Zieliński, Marcin Biernat (46, Ruben Hoogenhout), NemanjaMijušković, Dani Pinillos - Paweł Tupaj (61, Maciej Śliwa), Szymon Matuszek, Damian Tront (46, Marcin Garuch), MehdiLehaire (46, Patryk Makuch), Joan Román (78, Piotr Azikiewicz) - Michał Bednarski.

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Łukasz Sołowiej, Kamil Szymura, Bartosz Szeliga - Kacper Piątek (67, Łukasz Norkowski), Oskar Paprzycki (73, Wiktor Żytek), Jakub Piątek (67, Sebastian Steblecki), Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel (68, Łukasz Moneta) - Szymon Lewicki.

Dość futrowania milionerów z lubina legnickiego przez KGHM Jak to ? Przecież ci milionerzy za mało zarabiają. Doić KGHM doisc idio tów z Lubina . Slowacy Albańczycy to wasza szansa
W sumie fajnie, że w TV będą w Lubinie w Pucharach kibicować Rakowowi. Skoro lubią tak tego Śledzia. W sumie to fajnie ze w przyszłym sezonie Miedzianka zagra dwa razy derby. z Polkowicami i Głogowem. W...
W sumie fajnie, że w TV będą w Lubinie w Pucharach kibicować Rakowowi. Skoro lubią tak tego Śledzia.
Tak się kończą wpisy lubinskich pajaców typu my nigdy nie spadniemy wy nigdy nie awansujecie, jesteśmy wyzej w ekstraklasie niż wy w 1 lidze itp.... Oślizła lubińska kanalia znowu dostala po nosie. Lub...
Dość futrowania milionerów z lubina legnickiego przez KGHM
Mecz na niezłym poziomie. Były emocje i bramki. W Lubinie mogą tego zazdrościć Czego zazdrościć? Porażki?Ambicji i walki bo dziś znowu lubinki albo przejdą obok meczu albo go sprzedadzą