Zwycięstwo Miedzi Legnica zaraz po prezentacji
Autor: miedzlegnica.pl - 2024-07-12 19:56:49
Tuż po prezentacji Miedź Legnica zmierzyła się ze spadkowiczem Zagłębiem Sosnowiec, wygrywając 2:1. Bramki: Nemanja Mijusković i Marcel Mansfeld dla Miedzi oraz Bartosz Snopczyński dla Sosnowca.
Podziękuj

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec - Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Już w 3 minucie potężną bombę, ale niecelną, posłał Florian Hartherz. Dwie minuty później głową spróbował Kamil Drygas, ale Mateusz Kabała nie dał się zaskoczyć. W 6 minucie tuż obok słupka uderzył Wiktor Bogacz. W 15 minucie wyraźnie nad bramką uderzył Szymon Zalewski, jeszcze w zeszłym sezonie gracz legniczan, który chwilę później również głową udanie interweniował we własnym polu karnym.

Z kolei w 20 minucie z rzutu wolnego ładnie strzelał Hartherz, ale po rykoszecie skończyło się tylko kornerem. Cztery minuty później po drugiej stronie boiska uderzył Mateusz Duda, a Jakub Wrąbel przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 31 minucie legniczanie trafili do siatki sosnowiczan, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Siedem minut później główkował Nemanja Mijusković. W 40 minucie z kilku metrów strzelając z lewej strony pomylił się Damian Michalik.

Trzy minuty po wznowieniu faulowany w polu karnym był Wiktor Bogacz i sędzia Aleks Paluch bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł kapitan Nemanja Mijusković i pewnym strzałem dał zielono-niebiesko-czerwonym prowadzenie. W 65 minucie groźnie strzelał Hartherz, ale bramkarz rywali obronił. Cztery minuty później Bartosz Kwiecień sfaulował we własnym polu karnym jednego z przeciwników. Arbiter ponownie odgwizdał rzut karny. Bartosz Snopczyński jednak przestrzelił.

W 73 minucie strzałem z bliska podwyższył Marcel Mansfeld. Cztery minuty później Snopczyński zrehabilitował się za niewykorzystaną jedenastkę, zdobywając bramkę kontaktową. Za chwilę ten sam zawodnik znów próbował zagrozić bramce Miedzi, ale tym razem przestrzelił. W 87 minucie strzelał Mansfeld, a próbował dobijać Ruben Hoogenhout.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

Bramki: Nemanja Mijusković (49’-k.), Marcel Mansfeld (73’) - Bartosz Snopczyński (77’)

Żółte kartki: Jacek Podgórski (34’) - Szymon Zalewski (18’), Paweł Szostek (19’), Mateusz Duda (81’)

Sędziował: Aleks Paluch (Złotoryja)

Asystenci: Krystian Drozdowski, Krzysztof Mistrzak

Miedź - skład wyjściowy: 44. Jakub Wrąbel - 6. Jakub Podgórski, 9. Wiktor Bogacz, 10. Benedik Mioc, 14. Kamil Drygas, 17. Michał Kostka, 22. Iwo Kaczmarski, 25. Nemanja Mijusković (K), 26. Florian Hartherz, 69. Damian Michalik, 99. Bartosz Kwiecień

Miedź - skład od 46 minuty: 31. Mateusz Abramowicz - 6. Jakub Podgórski, 9. Wiktor Bogacz, 10. Benedik Mioc, 14. Kamil Drygas, 17. Michał Kostka, 22. Iwo Kaczmarski, 25. Nemanja Mijusković, 26. Florian Hartherz, 98. Kamil Antonik, 99. Bartosz Kwiecień

Miedź - skład od 71 minuty: 31. Mateusz Abramowicz - 3. Mateusz Grudziński, 8. Victor Moya Martinez Chuca, 11. Krzysztof Drzazga, 17. Michał Kostka, 22. Iwo Kaczmarski, 25. Nemanja Mijusković, 49. Oliwier Szymoniak, 87. Ruben Hoogenhout, 95. Marcel Mansfeld, 98. Kamil Antonik

Zagłębie: 1. Mateusz Kabała – 25. Paweł Szostek, 30. Mikołaj Staniak, 23. Bartosz Chęciński, 7. Szymon Zalewski (58’ 18. Piotr Mielczarek), 22. Bartosz Paszczela, 19. Mateusz Duda, 20. Miłosz Pawlusiński, 12. Łukasz Uchnast, 17. Joel Valencia, 11. Bartosz Snopczyński

Rezerwowi: 87. Kacper Siuta, 5. Aleksander Piątek, 10. Patryk Mularczyk, 16. Bartosz Zawojski, 21. Emmanuel Agbor