Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-10-21 08:45:31 - Autor: miedzlegnica.pl
Historia meczów Miedź Legnica - Wisła Płock
Ligowe potyczki Miedzi Legnica z Wisłą Płock rozpoczęły się w drugiej dekadzie XXI wieku i jak dotąd obie ekipy rywalizowały jedenastokrotnie o ligowe punkty. Co ciekawe, pierwsze spotkania zarówno na poziomie pierwszoligowym, jak i ekstraklasowym zakończyły się remisami.

Miedź Legnica - Wisła Płock
Historyczne zawody pomiędzy drużynami z Płocka i Legnicy odbyły się na Mazowszu w sezonie 2013/2014. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, choć legniczanie już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0, za sprawą dwóch trafień Jakuba Grzegorzewskiego. "Nafciarze" wzięli się do pracy po przerwie. Najpierw bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Janusz Dziedzic, a następnie wyrównał Marcin Krzywicki. Rewanż zakończył się bezbramkowym podziałem punktów.

W kolejnym sezonie dwukrotnie 2:0 zwyciężała Wisła. Passa meczów płocczan bez porażki z zespołem znad Kaczawy zakończyła się w 5 kolejce rozgrywek 2015/2016, gdy w samej końcówce meczu wygraną Miedzi, w debiucie Ryszarda Tarasiewicza na trenerskiej ławce legniczan, zapewnił Grzegorz Bartczak. W rundzie wiosennej znów lepsza okazała się drużyna z historycznej stolicy Mazowsza.

Później obie ekipy mierzyły się już tylko w piłkarskiej elicie. W debiutanckim sezonie Miedzianki w najwyższej klasie rozgrywkowej nawet trzykrotnie. We wrześniu 2018 roku zielono-niebiesko-czerwoni zremisowali w Płocku 2:2, choć dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Dla legniczan gole strzelali Rafał Augustyniak i Petteri Forsell. Dla gospodarzy bramki zdobywali Alan Uryga i Bartłomiej Sielewski. Następne dwa starcia odbyły się na Dolnym Śląsku. W sezonie zasadniczym Miedź wygrała 2:1 po golach Pawła Zielińskiego i Mateusza Szczepaniaka, a w finałowej fazie rozgrywek zwyciężyła 3:2 (dwa gole dla legniczan zdobył Joan Roman, a jednego Forsell).

Dwie ostatnie potyczki obu drużyn miały miejsce w minionym sezonie. Wisła wygrała u siebie 4:1, choć jeszcze w 90 minucie prowadziła tylko jedną bramką. Dla legniczan gola strzelił Victor Moya Martinez "Chuca". W rewanżu Miedź zwyciężyła na własnym boisku 2:1 i była to jedyna wiosenna wygrana ekipy znad Kaczawy. Prowadzenie gościom dał Marko Kolar. Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Angelo Jose Henriquez Iturra, a zwycięstwo dał legniczanom Nemanja Mijusković.

bramki - 13:18

Początek sobotniego meczu na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy o godz. 20:00.