Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-05-01 08:52:29 - Autor: miedzlegnica.eu
Historia meczów Miedzi z Cracovią
Miedź Legnica i Cracovia rozegrają 6 mecz ligowy w historii. Aktualny bilans spotkań między obiema drużynami wychodzi remisowo. W pięciu dotychczasowych meczach padły trzy remisy, a obie drużyny zaliczyły przy tym po jednej wygranej.

Miedź Legnica - Cracovia
Pierwszy pojedynek w historii pomiędzy obiema drużynami miał miejsce w 17. kolejce 1. ligi sezonu 2012/13. Spotkanie odbyło się w Krakowie i zakończyło remisem 1:1. Bramkę dla Miedzi zdobył wtedy Jakub Grzegorzewski. W rewanżu, Miedź przed własną publicznością przegrała 1:3 w ostatniej serii gier tego sezonu i tym samym Cracovia mogła cieszyć się z awansu do ekstraklasy. W gwoli ścisłości, gola dla legniczan w tym meczu zdobył również Jakub Grzegorzewski.

Kolejne dwa pojedynki to już czasy pierwszego awansu Miedzi do elity, czyli sezon 2018/19. W pierwszym meczu w Krakowie padł bezbramkowy remis. W rewanżu Miedź pokonała „Pasy” na własnym obiekcie 2:1 po trafieniach Artura Pikka i Juana Camary. W bieżącym sezonie Miedź zremisowała z Cracovią na własnym boisku. Cracovia prowadziła po golu Jakuba Myszora z 35 minuty. Do remisu doprowadził Angelo Henriquez w 52 minucie spotkania.

Pierwszy mecz: Cracovia – Miedź 1:1 (17.11.2012)

Najwyższe zwycięstwo Miedzi: Miedź – Cracovia 2:1 (05.04.2019)

Najwyższe zwycięstwo Cracovii: Miedź – Cracovia 1:3 (08.06.2013)