2021-05-29 14:36:44 - Autor: WO(lca.pl)
Miedź po zwycięstwie wciąż w grze
Po znakomitym spotkaniu Miedź Legnica pokonała piąty w tabeli Fortuna 1 Ligi Łódzki Klub Sportowy.

Mehdi Lehaire
Pierwsi zaatakowali legniczanie. W 2 minucie Mehdi Lehaire uderzył nad poprzeczką. Trzy minuty później Daniel Pinillos podkręcił piłkę z rzutu wolnego z prawej strony, ale Dawid Arndt nie dał się zaskoczyć. W 9 minucie po dośrodkowaniu hiszpańskiego obrońcy z rzutu wolnego z prawej strony Krzysztof Drzazga trafił w poprzeczkę. Łodzianie starali się odpowiadać przy rzutach rożnych, ale defensywa Miedzi oddalała zagrożenie. W 14 minucie Drzazga efektownie przyjął piłkę w polu karnym i uderzył wolejem. Niestety golkiper rywali odbił futbolówkę na rzut rożny.

Tuż po upływie kwadransa Paweł Lenarcik obronił strzał gości z rzutu wolnego. W 19 minucie szczęście uśmiechnęło się do Miedzi, gdy jeden z naszych obrońców wybił piłkę tuż sprzed bramki. W 25 minuty strzał Drzazgi z dystansu obronił Arndt. Trzy minuty później Marcin Garuch strzelał na bramkę, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza z Łodzi. Po niespełna pół godziny gry Paweł Tupaj uderzył z dystansu obok bramki. W 33 minucie mocnym uderzeniem z dystansu odpowiedział Michał Trąbka, a Lenarcik obronił na raty.

Minutę później Lehaire uderzył z prawej strony pola karnego nieznacznie obok słupka. W 36 minucie łodzianie spróbowali kolejnego strzału z dystansu, ale piłka minęła bramkę. Tuż przed przerwą najpierw Antonio Dominguez uderzył nad bramką, a po chwili również nad poprzeczką posłał piłkę Drzazga. Po przerwie legniczanie znów zaatakowali i w 49 minucie wreszcie dopięli swego. Mehdi Lehaire strzałem z okolic szesnastki dał prowadzenie zielono-niebiesko-czerwonym. Miedź nie zamierzała zwalniać tempa. W 68 minucie rezerwowy Patryk Makuch zadał łodzianom drugi cios.

Dziesięć minut później Pinillos uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry trzecią bramkę w meczu głową zdobył Krzysztof Drzazga. Legniczanie dopisali do swojego kąta cenne trzy punkty.

Miedź Legnica – ŁKS Łódź 3:0 (0:0)

Bramki: Mehdi Lehaire (49’), Patryk Makuch (68’), Krzysztof Drzazga (89')

Sędziował
: Sebastian Krasny (Kraków)

Asystenci: Marcin Ciepły, Dominik Wrona

Widzów: 1 319

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 6. Szymon Matuszek, 7. Marcin Garuch, 11. Krzysztof Drzazga (90' 70. Maciej Śliwa), 15. Daniel Pinillos, 19. Paweł Tupaj, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 44. Michał Bednarski (67’ 71. Patryk Makuch), 59. Mehdi Lehaire (71’ 22. Goku Roman), 87. Ruben Hoogenhout

Rezerwowi: 12. Mateusz Hewelt, 5. Marcin Biernat, 17. Mateusz Kaczmarek, 20. Damian Tront, 33. Piotr Azikiewicz, 42. Kacper Andrzejewski

ŁKS: 99. Dawid Arndt - 2. Jan Sobociński, 3. Adrian Klimczak (81’ 88. Adam Marciniak), 4. Carlos Moros Gracia, 6. Maciej Wolski (63’ 8. Kamil Dankowski), 7. Mikkel Rygaard Jensen (81’ 11. Tomasz Nawotka), 10. Antonio Dominguez Sacramento (73’ 22. Łukasz Sekulski), 19. Michał Trąbka, 20. Jose Antonio Ruiz Lopez, 21. Ricardo Cavalcante Mendes, 29. Maksymilian Rozwandowicz (81’ 26. Przemysław Sajdak)

Rezerwowi: 1. Arkadiusz Malarz, 14. Oskar Koprowski, 24. Jakub Tosik, 42. Dragoljub Srnić

Adamski zrobił wielki błąd idąc do lubina. Tam będzie grał najwyżej w rezerwach. W Miedzi miałby szansę na grę w 1 lidze i walkę o ekstraklasę ale tak jest jak kasa przesłania rozum Teraz może tyl...
Hej Miedź hej Miedź hej Miedź
Kilka było dobrych , a resztę 25 meczy? Po prostu słabe i tyle
Miedź nie zagrała w tym meczu dobrze. Miedź zagrała w tym meczu bardzo dobrze. W tym sezonie kilka meczów Miedzi były świetnymi widowiskami. Sam nie wiem, który mecz bardziej emocjonujący, z ŁKSem 4:3...
Miedź nie zagrała w tym meczu dobrze. Miedź zagrała w tym meczu bardzo dobrze.