Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2019-09-15 14:41:43 - Autor: AC(lca.pl)
Miedź podarowała jeden punkt Olimpii Grudziądz
Miedź Legnica zremisowała na własnym boisku z Olimpią Grudziądz 2:2, mimo że po piętnastu minutach przegrywała 0:2.

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz

W porównaniu z Wigrami Suwałki szkoleniowiec Miedzi Dominik Nowak zrobił jedną zmianę w składzie. Zgodnie z oczekiwaniami w pierwszym składzie znalazł się bohater meczu z Wigrami Jakub Łukowski. Na ławce usiadł Carlos Heredia.

Pierwsza połowa to pokaz, jak nie grać w defensywie. W 12 min. golkiper Miedzi Łukasz Załuska po centrze z rzutu rożnego Ariela Wawszczyka wypuszcza futbolówkę z rąk, do niej dopada Remigiusz Szywacz i otwiera wynik spotkania.

Trzy minuty później Załuska posyła „świecę” na 30 metr, Bożo Musa przegrywa pojedynek powietrzny z Konradem Handzlikiem, który zagrywa do Joao Augusto, a ten popisuje się kapitalnym strzałem w okienko, podwyższając prowadzenie Olimpii.

Legniczanie długo nie mogli się pozbierać po dwóch ciosach. Z rzutu wolnego próbował Krzysztof Danielewicz, z dystansu strzelał Artur Pikk, ale w końcu w 38 min. z pomocą Miedzi przychodzi Wawszczyk. Defensor z Grudziądza chciał podawać do bramkarza Łukasza Sapeli, jednak piłka spadła pod nogi wybiegającego Pawła Zielińskiego i 29-latkowi nie pozostało nic innego jak strzelić bramkę.

Dominik Nowak
Chwilę po przerwie legniczanie poszli dalej za ciosem i doprowadzili do wyrównania. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marquitos. Strzelona bramka dodała jeszcze skrzydeł legniczanom. W 52 min. bliski zdobycia gola był Adrian Purzycki, ale jego strzał minimalnie chybił bramkę.

Trzy minuty później świetne uderzenie niewidocznego dotąd Patryka Makucha wylądowało na słupku. Widząc co się dzieje na boisku, szkoleniowiec gości Jacek Trzeciak wprowadził na plac gry debiutanta Omar Monterdę za Handzlika. Z każdą upływającą minutą goscie przejmowali inicjatywę, a Miedź podobnie jak w pierwszej połowie miała problemy z konstruowaniem składnych akcji.

W 82 min. szanse debiutu w Miedzi otrzymał sprowadzony z Atromitosu Ateny Dawid Kort. Zmienił on na placu gry niewidocznego Łukowskiego.

W ostatnich trzydziestu minutach Miedź stworzyła sobie tylko jedną okazję do zdobycia bramki. W koncówce meczu pojedynek jeden na jeden z Łukaszem Sapelą przegrał wprowadzony Valerijs Sabala.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów z którego w Legnicy nikt się nie cieszy. W środę Miedź jedzie do Bielska-Białej na mecz z Podbeskidziem.

Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Szywacz 12, 0:2 Augusto 15, 1:2 Zieliński 38, 2:2 Marquitos 48.

Miedź Legnica: Załuska – Pikk, Mijusković, Musa, Zieliski, Ojama, Danielewicz (67 Sabala), Marquitos, Purzycki, Łukowski (82 Kort), Makuch (87 Śliwa).

Olimpia Grudziądz: Sapela – Ciechanowski, Duriska, Wawszczyk, Szywacz, Kamiński, Kona (79 Bogusławski), Frelek, Handzlik (57 Monterde), Haydary (89 Maloku), Augusto.
[Tabela dostępna w pełnej wersji strony 1]

Pan Dadełło może tutaj ściągnąć czołowych zawodników z eks, a Pan Nowak zrobi z nich przeciętną drużynę na środek tabeli 1 ligi. Świetlista droga przed nami. Kto tu nie przyjdzie to po jakimś cz...
To nie wina Załuski ale obrony i Pyrzyckiego którzy wycofywali siagle piłki do niego. Pierwsza bramka to faul na bramkarzu
Znowu przez bramkarza Załuskę tracimy 2 bramki to jest nieporozumienie co on wyprawia MASAKRA
Zmiana trenera to dobry pomysł
Miedź stracila dwa punkty z Olimpią. Nie ma co łudzić się.
Chodzę na Miedź od 30 lat. Zęby pozjadałem na piłce nożnej, to i owo się widziało, u bukmachera tysiące kuponów puściło. Widać dziś było że mecz na żywca jest ustawiony. Chyba transfer Łukowsk...