Podział punktów. Miedź zremisowała z Podbeskidziem
Autor: AC(lca.pl) - 2023-11-12 20:05:22
W spotkaniu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi Miedź zremisowała bezbramkowo w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica - Foto: miedzlegnica.eu
W związku z wczorajszym Świętem Niepodległości spotkanie poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Wcześniej flagę na murawę wnieśli przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej. Tuż przed rozpoczęciem zawodów minutą ciszy uczczona została natomiast pamięć byłego prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta.

Początek spotkania był wyrównany. W 10 minucie Kamil Drygas po dośrodkowaniu Ibana Salvadora z lewej strony główkował nieznacznie obok bramki. Dziesięć minut później Drygas znów znalazł się w świetnej sytuacji. Jego strzał odbił Patryk Procek, a arbiter odgwizdał spalonego. Swoich szans szukali także gospodarze, ale nie potrafili stworzyć tak klarownej sytuacji. W 29 minucie z lewego narożnika pola karnego strzelał Damian Tront, ale golkiper miejscowych obronił.

Z kolei w 38 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie główkował Nemanja Mijusković. Cztery minuty później znakomitą interwencją po strzale Piotra Tomasika z rzutu wolnego uratował swój zespół Jakub Mądrzyk. Za chwilę z linii pola karnego huknął Samuel Nnoshiri, ale bramkarz Miedzi znów był na posterunku. Dobijał jeszcze Tomasik, ale posłał piłkę obok bramki. W odpowiedzi Damian Michalik dośrodkował z prawej strony, a niecelnie główkował Salvador. W 45 minucie znów fenomenalnie interweniował golkiper zespołu znad Kaczawy, przenosząc nad poprzeczką futbolówkę po uderzeniu wolejem Tomasika.

W 54 minucie wyraźnie niecelnie spróbował Salvador. Trzy minuty później nieznacznie pomylił się Mehdi Lehaire. W 60 minucie bombę posłał Salvador, ale Procek zdołał odbić futbolówkę. Natomiast w 64 minucie strzelał Nnoshiri. Po wybiciu Nemanji Mijuskovicia piłka minęła linię końcową. Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasik, piłkę głową uderzył Bartosz Bida, a ostatecznie w słupek trafił Jan Hlavica. Futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił jeszcze kapitan Miedzi.

W 77 minucie znów groźnie strzelał Tomasik, ale kolejny raz znakomicie obronił Mądrzyk. Siedem minut później ładnie uderzył Maksymilian Sitek, lecz bramkarz zielono-niebiesko-czerwonych pewnie chwycił piłkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Emmanuel Agbor zagrał z lewej strony pola karnego do Drygasa. Ten wystawił piłkę Damianowi Trontowi, ale strzał pomocnika zatrzymał golkiper gospodarzy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica 0:0