Kończymy pucharowe zmagania.Miedź przegrywa z Resovią
Autor: miedzlegnica.eu - 2022-08-31 21:23:39
Miedź okazała się o jedną bramkę słabsza od Apklan Resovii i zakończyła swoje zmagania w tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski.

Olaf Kobacki - Foto: WO(lca.pl)
Sztab szkoleniowy na mecz Fortuna Pucharu Polski z Apklan Resovią w większości desygnował do gry piłkarzy, którzy w pierwszych kolejkach PKO Bank Polski Ekstraklasy grali nieco mniej. Mimo to wyjściowa jedenastka Miedzi i tak prezentowała się okazale. Od początku meczu zielono-niebiesko-czerwoni starali się przejąć inicjatywę na boisku. Lewą stroną atakowali Victor Moya Martinez „Chuca” czy Olaf Kobacki. W 20 minucie strzelał Mehdi Lehaire, ale piłka padła łupem Nikodema Sujeckiego.

Trzy minuty później zabójczą kontrę wyprowadzili biało-czerwoni. Prostopadłą piłkę otrzymał Daniel Morys, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Abramowiczem i strzałem w długi róg dał Apklan Resovii prowadzenie. Zdobyta bramka dodała gospodarzom animuszu. Już chwilę później groźną akcję przeprowadzoną prawą stroną przez Morysa i Pawła Wojciechowskiego strzałem zza szesnastki zakończył Bartłomiej Wasiluk. Mateusz Abramowicz był jednak na posterunku. Za chwilę wyraźnie nad bramką uderzył z dystansu Koldo Obieta Alberdi.

Z kolei w 33 minucie długiej piłki w pole karne nie sięgnął głową Olaf Kobacki. Po trzech minutach z dystansu spróbował „Chuca”, ale golkiper miejscowych nie dał się zaskoczyć. Za chwilę wykazać musiał się bramkarz zespołu znad Kaczawy. W 43 minucie Lehaire z linii pola karnego posłał futbolówkę nad poprzeczką. Za moment z dystansu wyraźnie niecelnie strzelał „Chuca”.

Siedem minut po zmianie stron Maciej Śliwa główkował nad bramką po zagraniu z lewej strony. W 59 minucie tuż nad poprzeczką uderzył Kobacki. Minutę później groźnie strzelał Daniel Morys, ale Mateusz Abramowicz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Za chwilę po kornerze rzeszowianie główkowali niecelnie. W 67 minucie groźne dośrodkowanie Pawła Wojciechowskiego z kornera zakończyło się kolejnym niecelnym strzałem gospodarzy. Miedź uderzała głową w mur, a sztab szkoleniowy decydował się na kolejne zmiany w ofensywie. W 87 minucie po rzucie rożnym obok bramki główkował Karol Chuchro. Już w 90 minucie znakomicie w polu karnym zagrał Luciano Narsingh. Tuż przed bramką znalazł się z piłką „Chuca”, ale jego strzał powstrzymał golkiper. Za chwilę legniczanie oddali kolejny strzał nad bramką. W doliczonym czasie niecelnie uderzał Angelo Jose Henriquez Iturra.

Apklan Resovia – Miedź Legnica 1:0 (1:0)

Bramki: Daniel Morys (23’)