CLJ: Siedem goli juniorów Miedzi na inaugurację
Autor: RG(lca.pl) - 2013-08-17 21:49:34
Po świetnej grze Miedź Legnica zdeklasowała Promień Żary 7:1 w meczu inaugurującym sezon Centralnej Ligi Juniorów. Po dwie bramki strzelili Marcin Wasilewski i Wojciech Kulasa.

Marcin Wasilewski - Foto: Natalia Kuźniar (lca.pl)
Pierwsze 20 minut spotkania to nerwowa gra obydwu zespołów i mnóstwo walki w środku pola. W 12. minucie Łukasz Chodyga uderzał z dalszej odległości niestety nad poprzeczką, 10 minut później to ekipa Promienia strzela na bramkę Miedzi, niebezpieczny strzał oddał Marcin Pacholski.

LCJ: Miedź Legnica - Promień Żary - Foto: Natalia Kuźniar (lca.pl)
W 28. minucie Łukasz Chodyga zagrywa z środka pola do Marcina Wasilewskiego, który w znakomitej sytuacji strzelił nieco ponad poprzeczką. Co się odwlecze to nie uciecze, w 36. minucie Wojciech Kulasa zagrał do wspomnianego już Wasilewskiego a ten z 15. metra umieścił piłkę tuż przy lewym słupku bramkarza gości, 1:0 dla Miedzi.

Tuż przed przerwą, w 43. minucie legniccy piłkarze podwyższyli wynik, Przemysław Zatwarnicki z prawej strony boiska podał do Marcina Wasilewskiego, a ten spokojnie strzelił obok bezradnego bramkarza z Żar. W ostatnich dwóch minutach pierwszej części piłkarze obydwu drużyn mieli jeszcze po jednej dobrej okazji do strzelenia bramki lecz w ekipie przyjezdnych niecelny strzał po rzucie wolnym oddaje Paweł Niżnik, a Adrian Wójcik nie strzela bramki po świetnej interwencji bramkarza gości Patryka Lutego.

Druga połowa to już absolutna dominacja drużyny Bartosza Szymczyka, która dyktowała warunki na boisku. W 53. minucie rozgrywający świetne spotkanie Wojciech Kulasa odgrywa w polu karnym do Bartosza Światłego, który po profesorsku wykańcza akcję strzelając obok bramkarza. W 66. Światły strzelił w słupek będąc w dogodnej sytuacji.

W 77. minucie strzał, wchodzącego z prawej strony Wojciecha Kulasy, dobija z 5. metra Adrian Wójcik, 5:0 dla Miedzi. W 81. minucie Przemysław Zatwarnicki popisał się wybornym strzałem z 35 metrów, dojrzał on nieco wysuniętego bramkarza gości i podwyższył wynik na 6:0. Bramka - stadiony świata!

To nie był koniec strzelania, w 84. minucie Daniel Rybka po ograniu obrońców odgrywa do Wojciecha Kulasy, który uderzył przy słupku. W 92. minucie Damian Ciunowicz sfaulował gracza Promienia. A sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Natan Kwiryng. 7:1 to wynik odzwierciedlający przebieg spotkania.

Miedź była zespołem przeważającym, który w drugiej połowie całkowicie zdominował rywala, im bliżej końca spotkania tym bardziej uwidaczniała się różnica między zespołami. Coraz bardziej zmęczona ekipa gości nie była w stanie powstrzymać prawego skrzydła, którym sunęło większość akcji legnickiego zespołu.

Zgranie i rozumienie się na boisku było dużym atutem podopiecznych Bartosza Szymczyka. Gratulacje należą się całemu zespołowi w którym jednak wyróżnić można Marcina Wasilewskiego, Wojciecha Kulasę oraz Adriana Wójcika.

Miedź Legnica – Promień Żary 7:1