Szanowny czytelniku

Administrator danych osobowych
Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Usług Informatycznych BAJT z siedzibą w Legnicy przy ul. Pomorskiej 56, 59-220 Legnica, wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod numerem NIP 6911626150, REGON 390590290.

Cele przetwarzania danych
- marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
- świadczenie usług drogą elektroniczną
- dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
- wykrywanie botów i nadużyć w usługach
- pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
- marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
- świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
- pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ
Historia meczów Miedzi Legnica z Wisłą Płock
Autor: miedzlegnica.pl - 2024-04-24 08:53:26
Pierwsze oficjalne zawody z udziałem Miedzi Legnica i Wisły Płock odbyły się na Mazowszu w inauguracyjnej kolejce sezonu 2013/2014. Podobnie jak obecnie, obie drużyny zmierzyły się w ramach pierwszoligowych rozgrywek.
Udostępnij
Tweetnij
Podziel się
Drukuj

Miedź Legnica - Wisła Płock - Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Miedź zaczęła spotkanie w piorunującym tempie. Już w 7 minucie Piotr Madejski minął rywala na prawym skrzydle, zszedł do środka pola i kąśliwie uderzył z dystansu lewą nogą. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, a w polu karnym dopadł do niej Jakub Grzegorzewski i z najbliższej odległości wpakował do siatki. Wisła nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, a już było 2:0. Tym razem Grzegorzewski wykończył mocnym strzałem dośrodkowanie Mateusza Szczepaniaka. Chwilę później mogło być 3:0, gdy Mateusz Fedyna dośrodkowywał w kierunku Grzegorzewskiego, ale piłkę z głowy napastnika legniczan ściągnął Daniel Szczepankiewicz.

Na obrazie drugiej połowy zaważyło zdarzenie z 54 minuty. O piłkę w polu karnym Miedzi z napastnikiem "Nafciarzy" walczył Tomasz Midzierski. Ostatecznie futbolówkę złapał Aleksander Ptak, ale sędzia Michał Zając przerwał akcję i ku zaskoczeniu zawodników zespołu znad Kaczawy pokazał czerwony kartonik Midzierskiemu i wskazał na "wapno". - Walczyłem o piłkę z Krzywickim, szliśmy bark w bark, ale kiedy zobaczyłem, że Olek Ptak złapie piłkę, to odpuściłem. W tym momencie rywal poszedł wślizgiem, próbując sięgnąć piłki, a sędzia odgwizdał faul, rzut karny i na dodatek pokazał mi czerwoną kartkę. Nie wiem, jak sędzia uzasadni to w protokole, ale nie wydaje mi się, żebym zasłużył na czerwony kartonik. Gdybym szarpnął rywala za koszulkę i przewrócił, albo „wyciął” wślizgiem… Najgorsze są konsekwencje tej kartki, bo nie dość że straciliśmy 2 punkty w Płocku, to jeszcze nie zagram w następnym meczu – opowiadał po meczu załamany stoper Miedzi.

Jedenastkę na bramkę zamienił Janusz Dziedzic. Chwilę później był już remis. Radosław Bartoszewicz zagrał niecelnie, rywale przechwycili piłkę, zagrali wzdłuż bramki, a nadbiegający Marcin Krzywicki wpakował futbolówkę do siatki. Miedź kończyła mecz w dziewięciu, bo 10 minut przed ostatnim gwizdkiem Daniel Tanżyna zderzył się z rywalem głową i doznał na tyle groźnej kontuzji, że został zabrany karetką do szpitala, a limit zmian był już wykorzystany. - Pamiętam tylko, że wyskoczyłem do górnej piłki i… urwał mi się film. Reszty dowiedziałem się już od lekarzy – mówił Tanżyna, który do szpitala trafił z podejrzeniem wstrząsu mózgu. Na szczęście po badaniach skończyło się tylko na strachu i zawodnik dostał pozwolenie lekarzy na powrót do Legnicy razem z drużyną, choć początkowo wydawało się, że będzie musiał zostać w szpitalu na noc. – Nic mnie nie powstrzyma. Wszędzie wsadzę głowę, nawet tam, gdzie inni boją się wsadzić nogę – skwitował całą sytuację w swoim stylu popularny „Dixon”. Jakby tego było mało, Bartoszewicz został trafiony przez rywala w mięsień na tyle boleśnie, że w efekcie nie był w stanie biegać…

– Gdyby mecz się skończył po 45 minutach… W pierwszej połowie byliśmy lepsi. Ale po drugiej jestem szczęśliwy, że wywozimy stąd punkt, bo kończyliśmy mecz w dziewięciu, a praktycznie w ośmiu, licząc bolesny uraz Bartoszewicza, po którym nie był w stanie biegać. W tych okolicznościach ten punkt trzeba szanować. Jestem przekonany, że w Płocku jeszcze niejeden zespół straci punkty – powiedział po spotkaniu trener Rafał Ulatowski.

Miedź zagrała wówczas w następującym zestawieniu: Ptak - Bartczak, Midzierski, Tanżyna, Zasada, Kasperkiewicz, Bartoszewicz, Fedyna (65' Cierpka), Madejski (61' Garuch), Szczepaniak, Grzegorzewski (56' Mowlik). Z kolei Wisła wystąpiła w składzie: Szczepankiewicz - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona, Góralski, Wlazło (46' Krzywicki), Janus, Burhardt, Kaczmarek, Sekulski (46' Dziedzic).