Lca.pl » Sport » Inne

2024-08-23 18:29:06 - Autor: AC(lca.pl)
Dwa medale mieszkanki Legnicy w mistrzostwach świata masters
W szwedzkim Goteborgu odbywają się 25. Mistrzostwa Świata Masters w Lekkoatletyce. Dwa medale wywalczyła mieszkająca w Legnicy Małgorzata Gąsowska-Stępniak.

Małgorzata Gąsowska-Stępniak
Małgorzata Gąsowska-Stępniak zdobyła brązowy medal w biegu na dystansie 100m K-45 oraz srebrny medal w biegu na dystansie 200m K-45. Warto dodać, że w obu przypadkach Gąsowska-Stępniak ustanowiła nowy rekord kraju.

W biegu na 100m złoty medal wywalczyła Cynthia Mcnamee z czasem 12.59. Srebrny krążek zdobyła Rebekah Power z czasem 12.86, natomiast nasza reprezentantka uzyskała wynik 12.89.

Z kolei w biegu na 200m najlepsza okazała się ponownie Amerykanka Cynthia McNamee z czasem 26.08. Małgorzata Gąsowska-Stępniak uzyskała wynik 26.24.

w tej kategorii wiekowej na 100m i 200 m zgłoszonych było po ok. 60 zawodniczek natomiast na 100m wystartowało 50 na 200m wystartowało 54 trzeba podkreślić, że żeby dostać się do finału trzeba był...
W Mistrzostwach Świata Mastersów w LA startowało dużo więcej lekkoatletów niż na I.O. w Paryżu. Przykładowo w biegu na 5000 m startowało ponad 1000 osób z kilkudziesięciu krajów i w wielu kategoria...
brawo ta pani!!! wreszcie jakiś sukces w legnicy!!!