Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2024-08-11 21:15:24 - Autor: AC(lca.pl)
Pierwsze ligowe zwycięstwo rezerw Miedzi w 3. lidze
Miedź II w swoim pierwszym meczu w Legnicy w tym sezonie, podejmowała Polonię Słubice. Mecz od samego początku był ciekawy, a ostatecznie padło w nim aż 6 bramek. Miedź II wygrała 4:2 i zdobyła upragniony komplet punktów.

Miedź II Legnica - Polonia Słubice
Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando legniczan, którzy notorycznie przebywali na połowie Polonii. W 17. min. jeden z obrońców gości dotknął piłkę ręką w polu karnym i legniczanie mieli okazję do otwarcia wyniku. Sytuację pewnie wykorzystał Szymon Skrzypczak, który popularną „Panenką” pokonał golkipera przyjezdnych.

Do przerwy nic się nie zmieniło, choć goście mieli świetną okazję do wyrównania ale Daniel Stadie przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Abramowiczem. To, co najlepsze dla kibiców rozpoczęło się po przerwie. Najpierw w 47. min. po bardzo wątpliwym rzucie karnym do remisu doprowadził Cyprian Poniedziałek. Miedź odpowiedziała minutę później trafieniem Michała Kaczmara, który przelobował bramkarza Polonii po podaniu od Marcina Garucha. Miedź krótko cieszyła się ponownym prowadzeniem. Polonia w 50 minucie znów remisowała. Tym razem Dominik Ocap-Grzywnowicz sfinalizował dośrodkowanie w pole karne. Na kolejnego gola przyszło czekać do 72. min. Louis Poznański dośrodkował w pole karne, a Michał Kaczmar skierował piłkę głową prosto w okienko bramki gości. Arbiter do regulaminowego czasu doliczył sześć minut. W drugiej z nich Marcin Manikowski wszedł do środka i uderzył precyzyjnie i mocno trafiając do bramki. Goście mieli jeszcze poprzeczkę w samej końcówce, ale wynik już nie uległ zmianie.

Miedź II Legnica – Polonia Słubice 4:2 (1:0)

Bramki: Skrzypczak (17’, k), Kaczmar (48’, 72’), Manikowski (92’) - Poniedziałek (47’, k), Ocap-Grzywnowicz (50’).

Miedź II Legnica: 31. Mateusz Abramowicz - 3. Jan Leończyk, 21. Babacar Diallo (88', 24. Wiktor Wawrzyniak), 13. Kacper Józefiak, 11. Błażej Żarkowski, 19. Igor Maliszewski (46', 70. Marcin Garuch), 58. Jakub Kaczemba (83', 80. Miłosz Stępnik), 8. Mateusz Ciapa (K), 16. Oliwier Szymoniak (55', 7. Louis Poznański), 9. Szymon Skrzypczak, 18. Michał Kaczmar (83', 10. Marcin Manikowski).

Polonia Słubice: 53. Grzegorz Gibki – 3. Jan Bigos, 5. Kacper Kalinowski (72’, 17. Igor Ławrynowicz), 7. Daniel Stadie, 10. Oliwier Begier, 11. Cyprian Poniedziałek, 13. Nikita Hrybau, 14. Dominik Ocap-Grzywnowicz (80’, 4. Dawid Żurawski), 16. Paweł Jachno (80’, 19. Oliwier Mieczkowski), 18. Kamil Stondzik, 22. Jakub Świder (58’, 9. Miłosz Matuszewski).

Rezerwy Miedzi powinny utrzymać się w 3 lidze.