Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2024-08-04 07:07:55 - Autor: miedzlegnica.pl
Historia meczów Stal Rzeszów - Miedź Legnica
Trzecim rywalem Miedzi w tym sezonie Betclic 1 Ligi będzie Stal Rzeszów, z którą do tej pory legniczanie mierzyli się siedmiokrotnie. Miedź w XXI wieku pozostaje niepokonana w starciach z biało-niebieskimi. Przed nami trzecie spotkanie obu drużyn po reformie rozgrywek na poziomie pierwszoligowym.

Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3
 Historia meczów zielono-niebiesko-czerwonych z ekipą z Podkarpacia zaczęła się w 1989 roku w II lidze. Legniczanie na własnym obiekcie zremisowali wówczas z rzeszowianami 1:1. Już w drugiej minucie rzut karny wykorzystał Robert Muranowicz, a w 20 minucie wyrównał Szczepan Szeliga. W rewanżowym spotkaniu podopieczni trenera Jerzego Jastrzębowskiego ponieśli porażkę 1:2.

W następnym sezonie drużyna znad Kaczawy zwyciężyła na swoim obiekcie 3:1. Co prawda strzelanie rozpoczęli goście, a konkretniej Janusz Czyrek, ale skutecznie odpowiedzieli Mirosław Prokop, Jarosław Gierejkiewicz oraz Artur Wójcik. W rewanżu Stal okazała się mocniejsza. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli bramek, ale w drugiej odsłonie w 57 minucie wynik spotkania otworzył Rafał Domarski, a drugie trafienie dołożył Edward Jodłowski w 78 minucie i ostatecznie miejscowi wygrali 2:0.

Do kolejnego starcia doszło dopiero po 26 latach. W Rzeszowie piłkarze Miedzi zwyciężyli w ramach I rundy Pucharu Polski. Po pierwszej połowie na tablicy wyników ujrzeć mogliśmy wynik 0:2 po bramkach Pawła Zielińskiego w 18 minucie i Łukasza Garguły w 38 minucie. W drugiej części meczu do głosu doszli gospodarze po bramce Jakuba Zięby, ale to podopieczni trenera Dominika Nowaka zadali ostatni cios i po trafieniu Wojciecha Łobodzińskiego w 90 minucie ustalili wynik spotkania. Niestety, przygoda w Pucharze Polski nie potrwała dla legniczan zbyt długo, bo już w kolejnej rundzie ulegli na Stadionie Miejskim im. Orła Białego Sandecji Nowy Sącz 1:2.

W ubiegłym sezonie Stal przyjechała do Legnicy w ramach 5 kolejki pierwszoligowych rozgrywek. Jedną z pierwszych akcji przeprowadził Kamil Antonik, który po zejściu z lewego skrzydła do środka zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłce do siatki pomógł trafić Łukasz Góra, który zmienił jej tor jej lotu, co skutkowało bramką już w 4 minucie spotkania. Miedź nie ustępowała w natarciach na bramkę Jakuba Wrąbla, wówczas broniącego barw Stali. W 18 minucie mocny uderzeniem w poprzeczkę zakończył akcję były piłkarz rzeszowskiego klubu Damian Michalik.

Później do głosu doszli goście i po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego Andreja Prokić zdecydował się na strzał z okolicy dwudziestego metra, ale piłka minęła nieznacznie bramkę Jakuba Mądrzyka. W 35 minucie byliśmy świadkami cudownego strzału z przewrotki w wykonaniu Kamila Drygasa, lecz sędzia jeszcze przed uderzeniem podniósł chorągiewkę, przez co gol nie mógł zostać uznany. Sześć minut później z rzutu wolnego Jurich Carolina wycelował piłką wprost na głowę niepilnowanego Rubena Hoogenhouta i legniczanie prowadzili już 2:0. W drugiej połowie przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową po golu niezwykłej urody Krystiana Wachowiaka, który z dystansu przymierzył w okienko bramki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1.

W rewanżu, w 22 kolejce w Rzeszowie kibice nie mogli narzekać na brak bramek. W 34 minucie po dograniu Floriana Hartherza w głąb pola karnego, a potem niefortunnej interwencji Pawła Oleksego, Miedź wyszła na prowadzenie po samobójczym trafieniu piłkarza Stali. W drugiej połowie wspomniany piłkarz biało-niebieskich odkupił swoje winy, gdyż ponownie piłka znalazła go w tym samym polu karnym, lecz tym razem po jego uderzeniu kibice z Rzeszowa mogli cieszyć się z gola.

Zaledwie kilka minut później Iwo Kaczmarski zdecydował się na sytuacyjne uderzenie piłki z powietrza spoza pola karnego. Okazało się to fenomenalną decyzją, ponieważ pomocnik trafił do siatki tuż przy słupku bramki Gerarda Bieszczada i podopieczni trenera Radosława Belli ponownie wyszli na prowadzenie. W końcówce doszło jeszcze do zagrania ręką jednego z obrońców drużyny Marka Zuba we własnym polu karnym, a jedenastkę wykorzystał kapitan Nemanja Mijusković i mecz zakończył się zwycięstwem legniczan 3:1.

Bramki: 13:9

Początek niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim "Stal" w Rzeszowie o godz. 12:00. Wynik podawany będzie na klubowym Twitterze. Pojedynek transmitowany będzie na tvpsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport.

Gość napisał(a): > Jazda Miedzianko Pojechali...