2024-05-11 20:57:02 - Autor: siodemka.legnica.pl
Derby dla Ślaska Wrocław. Siódemka kończy na szóstym miejscu
Po emocjonującym, zaciętym meczu Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała przy Lotniczej 26:29 ze Śląskiem Wrocław w zaległym mecz 27. kolejki Ligi Centralnej. Za tydzień jeszcze ostatnia seria spotkań, ale drużyna z Legnicy już rozgrywki zakończyła. Bez względu na wyniki wiadomo, że na 6. miejscu.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław mistrzostwo Ligi Centralnej i awans do Orlen Superligi zapewnił sobie już przed dwoma tygodniami. Meczu w Legnicy nie potraktował jednak ulgowo, co zrozumiałe, wszak mowa o derbach regionu. Najlepszej drużynie ligi Siódemka Miedź Huras mocno się postawiła, ale kilka błędów w końcowych minutach sprawiło, że trzy punkty pojechały do Wrocławia.

ZADECYDOWAŁY DETALE

Derby nie zawiodły licznej publiczności. Przez 60 minut na parkiecie toczyła się walka, a momentami wręcz mocno iskrzyło. Od początku na prowadzeniu był Śląsk, tyle że co uciekł na 2-3 bramki, to Siódemka Miedź Huras doskakiwała na remis. I taki właśnie scenariusz obowiązywał przez cały mecz. Jeszcze kilka minut przed końcową syreną był remis. Ostatnie minuty lepiej jednak rozegrali goście i to oni dopisali na swoje konto trzy punkty.

A my? No cóż, każda seria, nawet ta najdłuższa, kiedyś się kończy. Po sześciu kolejnych zwycięstwach zaznaliśmy smaku porażki. Ujmy jednak ona nam nie przynosi, bo z najlepszą drużyną ligi stoczyliśmy wyrównany pojedynek o którego losach zadecydowały detale.

W TABELI WSZYSTKO JUŻ JASNE

Za tydzień ostatnia kolejka Ligi Centralnej. Wszystkie rozstrzygnięcia już jednak zapadły. Do Orlen Superligi awansował Śląsk Wrocław, a w barażach zagra druga Padwa Zamość. Do I ligi spadły MKS Wieluń i Zagłębie Sosnowiec. Po dzisiejszych zaległych meczach wiadomo też już, że 13. miejsce w tabeli zajmie Anilana Łódź, która zagra w barażach z wicemistrzem Turnieju Mistrzów I ligi. My kończymy sezon na 6. miejscu z bilansem 15 zwycięstw i 13 porażek. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz możemy stwierdzić, że była to dla nas bardzo udana kampania!

LAST DANCE MICHAŁA, FILIPA I HUBERTA

Mecz ze Śląskiem był ostatnim w naszych barwach dla Michała Czarneckiego, Filipa Kruszelnickiego i Huberta Kulińskiego. Cała trójka została pożegnana przez publiczność, a od władz klubu otrzymała pamiątkowe statuetki. Przypomnijmy – Czarnecki od nowego sezonu będzie występował w MMTS Kwidzyn, Kruszelnicki w Pogoni Szczecin, a Kuliński w Realu Astromal Leszno. O kolejnych transferach, już przychodzących, będziemy Was informować na bieżąco.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – ŚLĄSK WROCŁAW 26:29 (14:17)

SIÓDEMKA: Teterycz, Mazur – Pacek 4, Przybylak, Czarnecki 3, Kuliński, Nowosielski 1, Kruszelnicki 4, Klimaszewski 1,Kużdeba 1, Wojtala 5 (4), Skawiński, Stańko 4, Łukawski 1, Gregułowski 2, Pacuła. Karne: 6/4. Kary: 10 min.

ŚLĄSK: Dudek, Dytko – Kornecki 7, Przybylski, Mucha 2, Majewski 7 (3), Dudkowski 1, Famulski, Cegłowski 4 (3), Bojarczuk, Kołodziejczyk 1, Ramiączek 1, Salacz 2, Tórz 2, Cepielik 2. Karne: 6/6. Kary: 12 min.

SĘDZIOWALI: Kowalik, Marciniak (Poznań).

Będą kolejne odejścia!
Wreszcie koniec. Niestety, ale Kochman z Hurasem nie mają takiej siły przebicia, patrz kasy, rozeznania w rynku, żeby kogokolwiek zatrzymać czy zachęcić do przyjścia do nas. Z kolei pojawia się pytanie ...
Historia się powtarza. Jak zespół zaczyna w końcu się zgrywać i wygrywać to najlepszych zawodników się sprzedaje i obiecuje transfery. Z tym że przychodzą słabsi albo starzy zawodnicy i trzeba znowu...