Lca.pl » Sport » Ręczna

2024-01-28 20:35:37 - Autor: O(lca.pl)
Zwycięstwo Dziewiątki i awans w tabeli ligowej na koniec pierwszej rundy
To był kolejny ważny mecz i ważne zwycięstwo drużyny trenera Michała Pastuszko. UKS Dziewiątka Legnica pokonała we własnej hali SPR Pogoń Szczecin 24:20.

UKS Dziewiątka Legnica - SPR Pogoń Szczecin
Zawodniczki Dziewiątki dobrze rozpoczęły mecz i utrzymywały przez większość pierwszej połowy 1-2 bramkową przewagę. Szczecinianki wyrównały co prawda w 16 minucie na 7:7 lecz wtedy legnicka drużyna zdobyła bramki z rzędu. Na przerwę szczypiornistki z Legnicy schodziły przy prowadzeniu Dziewiątki 12:11.

W drugiej połowie meczu dwukrotnie oglądaliśmy remis na tablicy wyników jednak w 48 minucie legniczanki doprowadziły do prowadzenia czteroma bramkami przy wyniku 20:16. Kolejne minuty meczu były bardzo emocjonujące jednak sytuacja na parkiecie była w pełni kontrolowana przez zawodniczki trenera Pastuszko czego dowodzi „dowiezienie” czterobramkowej przewagi do syreny końcowej.

Świetnie spisała się w bramce po raz kolejny Aleksandra Bielak a w polu Oliwia Doroba (5 bramek). Dokładając do tego świetną dyspozycję Amelii Zawalich (6 bramek) i Katarzyny Kozak (5 bramek) na nadchodzącą II rundę patrzymy z optymizmem.

UKS Dziewiątka Legnica - SPR Pogoń Szczecin 24:20 (12:11)

UKS Dziewiątka Legnica: Bielak, Lange P., Zawalich 6, Kozak 5, Doroba 5, Ivanović 3, Nowak 3, Szuk 2, Wojciechowska, Gowin, Lange E., Bogacka K., Bogacka N., Gdula, Pleśniak, Kaździoł

Jakie dołki? Jaki drugi? Przecież jest jeden trener. Otwórzcie oczy i dajcie sobie spokój. Czas rozliczeń będzie po sezonie. Brawo dziewczyny, brawo trener!
Brawo dziewczyny , brawo trener ! Tego ?drugiego ? polecam wyrzucić kopie dołki !