REKLAMA
Lca.pl » Sport » Inne

2024-01-21 19:08:33 - Autor: LS(lca.pl)
Franek walczy o zdrowie, jego koledzy walczyli dla niego
Wielki charytatywny turniej piłkarski, połączony z aukcją odbył się w Balonie Olimpijskim. Środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Franka, młodego piłkarza, który uległ poważnemu wypadkowi.
REKLAMA


Charytatywny turniej Gramy Dla Franka
Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Franek, zawodnik Śląska Wrocław U14 został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Doznał bardzo poważnych obrażeń. Tak jak na boisku piłkarskim o najlepszy wynik, tak samo dzielnie walczy na łóżku szpitalnym o swoje zdrowie. Pokonał już obrzęk mózgu, przed nim walka o powrót do sprawności. Ma uszkodzony rdzeń kręgowy i potrzebuje rehabilitacji, a na nią środków. Piłkarska brać z Legnicy nie pozostała bezczynna. Jego przyjaciele zorganizowali turniej piłkarski, połączony z aukcją charytatywną.


Kacper Gawlak
Foto: Piotr Florek (lca.pl)
- Franek w ubiegłym roku był u nas na testach i zaprzyjaźnił się z chłopakami. Razem rywalizowali w lidze i wspólnie z rodzicami chłopaków zdecydowaliśmy się zorganizować turniej charytatywny dla niego. Wszystko przygotowali rodzice i chcemy zebrać jak największą kwotę na jego rehabilitację – mówi Kacper Gawlak, współorganizator imprezy.

Rehabilitacja będzie długa i kosztowna, ale wszyscy są dobrej myśli i tak jak Franek walczy o zdrowie, tak młodzi piłkarze, uczestnicy turnieju postanowili zawalczyć o jak najwyższy wynik zbiórki. W turnieju wzięło udział 21 drużyn. Zagrały drużyny z Wrocławia, Legnicy, Lubina, Piotrowic, Siedlisk, Strzegomia i innych.
Charytatywny turniej Gramy Dla Franka
Foto: Piotr Florek (lca.pl)

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Dodaj swój komentarz
[Anonimowy Gość]
Są fundacje, owsikowa, ochoojska, caritas, miedzi czy ktoś z zainteresowanych podjął próbę kontaktu z ww?
[Anonimowy Gość]
Ponawiam,pani redaktor czy osobo prowadząca ten portal,proszę dawać przypominajki dzień,dwa przed takimi imprezami.Działo się to koło mnie a nic nie wiedzieliśmy i nie poszliśmy .I zamiast piec ciasto ...
[Anonimowy Gość]
Srodki z oc sprawcy to nie taka prosta sprawa wyciągnąć z ubezpieczalni z reguły trzeba dochodzić swego w sądach co trwa sporo czasu a tu chłopak go nie ma musi działać
[Anonimowy Gość]
Szczerze współczuję ale gdzie są środki z polisy sprawcy? Chyba że roztrzepany młodzieniec wszedł na czerwonym?
komentarze: 4

REKLAMA
POLECAMY
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl