2023-10-19 11:21:07 - Autor: O(lca.pl)
Zwycięstwo i awans do kolejnego etapu Pucharu Polski
Pomiędzy meczami i zmaganiami w Lidze Centralnej przyszedł czas na rozgrywki pucharowe. Przeciwnikiem Dziewiątki na poziomie eliminacji wojewódzkich była drużyna MKS VITAMINEO Jelenia Góra.

UKS Dziewiątka Legnica - MKS VITAMINEO Jelenia Góra
Do meczu Dziewiątka przystąpiła z determinacją i chęcią pozytywnego zaprezentowania się naszej legnickiej publiczności w pierwszym meczu na swoim parkiecie w tym sezonie
Dotychczasowe niepowodzenia w Lidze Centralnej były dodatkową motywacją, która skutecznie napędziła nasze szczypiornistki.

Zawodniczki trenera Michała Pastuszko w mecz weszły bardzo dobrze, po nieco ponad kwadransie Dziewiątka prowadziła 5 bramkami (8:3), a na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 19:10.

W drugiej połowie legniczanki kontrolowały przebieg meczu osiągając w 47 minucie przewagę aż 12 bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 31:23 i awansem Dziewiątki do kolejnego etapu rozgrywek w ramach Pucharu Polski Kobiet

UKS Dziewiątka Legnica - MKS VITAMINEO Jelenia Góra 31:23 (19:10)

UKA Dziewiątka Legnica: Bielak, Lange P., Milczarczyk 7, Sośnicka 6, Kozak 4, Wojciechowska 3, Gowin 2, Bogacka K. 2, Szuk 2, Doroba 2, Pleśniak 2, Lange E. 1, Kaździoł, Zawalich, Bogacka N.