2023-10-02 11:19:18 - Autor: Źródło: UKS Dziewiątka
Druga porażka legnickich szczypiornistek
Choć na pierwsze punkty w Lidze Centralnej Kobiet Dzieiątka musi jeszcze poczekać, drużyna trenera Michała Pastuszko pokazała w Gliwicach potencjał i z pewnością otrząsnęła się po porażce w Warszawie

SPR Sośnica Gliwice - UKS Dziewiątka Legnica

Piątkowe spotkanie było meczem dwóch prędkości. Od pierwszej minuty legniczanki mocno zaznaczyły po co przyjechały, wychodząc na prowadzenie 3:0, utrzymały prowadzenie przez całą połowę - na przerwę schodząc z prowadzeniem (14:19).

To co złe zaczęło się w 32 minucie przy bardzo korzystnym dla Dziewiątki wyniku 14:20, wtedy przez kolejne 8 minut gliwiczanki rzuciły osiem bramek, a legniczanki jedynie dwie.

Kolejne minuty meczu przebiegały około remisowo co zapowiadało rozstrzygnięcie w karnych. Niestety dla Dziewiątki na 4 sekundy przed syreną końcową, piłkę w bramce legniczanek umieściły gospodynie, ustalając tym samym wynik na korzyść zespołu z Górnego Śląska.

I choć do rzutów karnych nie doszło, w meczu ich zdecydowanie nie zabrakło, mogliśmy zobaczyć aż 15 (9 wykonały Gliwice, 6 - Legnica).

SPR Sośnica Gliwice - UKS Dziewiątka Legnica 33:32 (14:19)

UKS Dziewiątka Legnica: Bielak, Lange P., Cieślik 8, Sośnicka 6, Kozak 5, Wojciechowska 5, Milczarczyk 3, Bogacka K. 3, Szuk 2, Doroba, Kaździoł, Bogacka N., Gowin, Lange E., Pleśniak, Zawalich.

Kolejny mecz drużyna trenera Michała Pastuszko zagra już w sobotę. Będzie to kolejny wyjazdowy mecz, tym razem w Kielcach - początek o godz. 19:00