Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-05-13 23:58:43 - Autor: miedzlegnica.eu
III LIGA: Nie zawsze lepszy wygrywa
Miedź II Legnica niestety nie zdobyła punktów w Zielonej Górze, choć z przebiegu meczu była lepszym zespołem. W legnickiej ekipie zabrakło skuteczności, natomiast zespół Lechii wykorzystał jedną z nielicznych sytuacji, które stworzył i wygrał 1:0 po trafieniu Rafała Dzidka.

Lechia Zielona Góra - Miedź II Legnica
W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Można jedynie wspomnieć o świetnej, indywidualnej akcji Marcina Garucha z 12 minuty, po której kapitan legnickiej jedenastki, uderzył groźnie z dystansu, ale nie pokonał Fabisiaka. W odpowiedzi Lechia również strzałem z dystansu próbowała zaskoczyć Lenarcika. W 35 minucie gry legniczanie wyprowadzili szybki atak, po którym w polu karnym znalazł się Wiktor Bogacz, ale napastnik Miedzi został w ostatniej chwili zablokowany przez wracającego obrońcę Lechii.

Miedź już na samym początku drugiej części mogła objąć prowadzenie. W 47 minucie Mariusz Sławek po podaniu w pole karne od Szczepanka, uderzył płasko po dłuższym słupku, ale minimalnie niecelnie. W 56 minucie ponownie było groźnie pod bramką Lechii. Po sracie Surożyńskiego w środku pola, Bogacz podał do Pojaska, a ten nie wykorzystał znakomitej sytuacji do objęcia prowadzenia. Jedyny gol padł w 82 minucie meczu. Rafał Dzidek dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłka przeszła pomiędzy zawodnikami i wpadł do siatki interweniującego Lenarcika. Od tej pory Miedź atakowała całymi siłami, jednak bez rezultatu bramkowego.

Lechia Zielona Góra - Miedź II Legnica 1:0 (0:0)

Bramka: 82 Dzidek
Lechia Zielona Góra: Fabisiak - Ostrowski, Zając, Loboda (90 Staśkiewicz), Surożyński, Dzidek, Budzińki (46 Lechowicz), Mycan (88 Sadowski), Zientarski (60 Kołodenny), Sitko, Jussuf (60 Guder).
Miedź II Legnica: Lenarcik - Orzechowski, Józefiak, Pojasek, Sławek (83 Skowron), Garuch, Lewandowski (71 Żarkowski), Zalewski (80 Letkiewicz), Szczepanek (83 Poręba), Agbor, Bogacz (71 Stępień).

To są młodzi zawodnicy. Brakuje im jeszcze doświadczenia i ligowego cwaniactwa a Lechia niedawno grała w pucharze Polski z Legią Niech się ogrywają. Wyniki mniej ważne Dwie setki zmarnował Bogacz. Chł...
Widziałem mecz, był w internecie. Miedź była duzo lepsza, Lechia praktycznie nie miała sytuacji. Farfocel z 20 metrów z wolnego... Sam Bogacz był 2 razy sam na sam. Szkoda bo raczej spadniemy a byla real...
Jak zwykle głupie tłumaczenia. Jak nie sędzia, to pogoda. Jak nie pogoda, to murawa. Zawsze coś? było 90 minut, trzeba było strzelić.