Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-05-05 19:29:04 - Autor: miedzlegnica.eu
Bardzo ważne zwycięstwo Miedzi II Legnica nad Stilonem
Miedź II Legnica w 27. serii gier 3 Ligi, grupy III odniosła bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania. Legniczanie pokonali Stilon Gorzów Wielkopolski 3:1 i zdobyli cenne 3 punkty. Co istotne, dwa gole w tym spotkaniu strzelił dla legnickiej drużyny Emmanuel Agbor.

Emmanuel Agbor
Miedź II dość szybko objęła prowadzenie bo już w 17. min. Emmanuel Agbor z sześciu metrów wykończył solową akcję Zalewskiego, który wcześniej minął trzech rywali i podał właśnie do Agbora. Miedź nie zatrzymała się po zdobyciu pierwszego gola i dalej starała się narzucać Stilonowi swoje warunki gry. W 43 minucie podopieczni trenera Bulińskiego skonstruowali składną, kombinacyjną akcję, którą ostatecznie wykończył Agbor płaskim uderzeniem przy słupku.

Po przerwie goście zaatakowali odważniej i w 56 minucie zdobyli gola kontaktowego. Łukasz Maliszewski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a piłkę głową skierował do legnickiej bramki Damian Szałas. Mimo złapania kontaktu, Miedź wciąż starała się operować piłką i czekać na błąd rywala. Ten przydarzył się w 72 minucie meczu. Po odbitym przez bramkarza uderzeniu, najbliżej piłki znalazł się Wiktor Bogacz i podwyższył prowadzenie Miedzi. Mimo kolejnych sytuacji z obu stron, gole już nie padły, a Miedź II odniosła bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o ligowy byt.

Miedź II Legnica – Stilon Gorzów Wlkp. 3:1 (2:0)

Bramki: 17, 43 Agbor, 72 Bogacz – 56 Szałas.

Miedź II Legnica: Lenarcik – Pojasek, Józefiak, Orzechowski, Lewandowski, Szczepanek (72 Żarkowski), Poręba (46 Garuch), Zalewski (85 Letkiewicz), Sławek, Agbor (85 Skowron), Bogacz (72 Stępień).

Stilon Gorzów Wlkp.: Szymaniuk – Wenerski (84 Przybylski), Szałas (46 Świerczyński), Maliszewski, Kaniewski, Bohdanov (CZ. K.), Poniedziałek (37 Karoń), Drozdowicz, Śledzicki (46 Kurlapski), Kopeć (64 Kaczor), Nowak.

Mecz rezerw Miedzi z liderem Polonią Bytom powinien być na stadionie głównym. Nie tylko Miedź o tym decyduje, bo to nie Miedzi stadion, ale zgadzam się. Zespołowi lepszemu piłkarsko, a takim jest Miedż...
Mecz rezerw Miedzi z liderem Polonią Bytom powinien być na stadionie głównym.
Więcej meczy rezerw na głównym stadionie tylko o przyzwoitej porze. Oby zarząd Miedzi to czytał.
Balcewicz wypożyczony do Polonii Warszawa siedzi na ławce. Lepiej żeby grał w rezerwach Szkoda bo dużo kontuzji w rezerwach, a przydałby się. A nie można go ściągnąć z powrotem ?
Wrócą wypożyczeni i będzie ok
Agbor w następnym sezonie powinien być próbowany w 1 zespole. Obydwoje z Bogaczem już trenują w pierwszym zespole. Pewnie, gdyby nie sytuacja rezerw to dostaliby szansę gry w ekstraklasie, a tak muszą ra...