2023-04-20 07:16:13 - Autor: siodemka.legnica.pl
ŚKPR Świdnica bez szans w Legnicy
Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 37:21 z ŚKPR Świdnica w meczu kończącym 22. serię spotkań w grupie B I ligi. W środowy wieczór zespół trenera Tomasza Górecznego wziął udany rewanż za niespodziewaną wpadkę w Świdnicy w pierwszej rundzie rozgrywek.

Siódemka Miedź Huras Legnica - ŚKPR Świdnica
W listopadzie ub. roku niespodziewanie Siódemka doznała w Świdnicy pierwszej porażki w sezonie. Nic więc dziwnego, że do rewanżu przy Lotniczej legnicka drużyna, pomna jesiennej traumy, przystąpiła na pełnej koncentracji i z należytym respektem do rywala. Środowy mecz niczym nie przypominał meczu z pierwszej rundy. Siódemka Miedź Huras zaprezentowała kibicom pokaz swojej mocy i zdeklasowała ŚKPR wygrywając różnicą 16 bramek.

Już po 10 minutach podopieczni trenera Tomasza Górecznego prowadzili 7:3. Po 20 minutach już 15:8. Do końca pierwszej połowy goście zdołali rzucić tylko jedną bramkę, tymczasem Siódemka w tym fragmencie spotkania aż 7. W efekcie, w przerwie, poza oglądaniem występu czirliderek z grupy GoldArt, mogliśmy się już tylko zastanawiać nad rozmiarami wygranej, bo na tablicy wyświetlał się wynik 22:9.

W drugiej połowie Siódemka Miedź Huras kontrolowała wydarzenia na parkiecie, powiększając jeszcze dystans. Ostatecznie skończyło się na wysokim zwycięstwie wicelidera tabeli 37:21. Trener Tomasz Góreczny mógł oszczędzić wracających do zdrowia po urazach Huberta Kulińskiego i Patryka Gregułowskiego (nie podnieśli się z ławki ani razu) i dać szansę gry zawodnikom, których na parkiecie widzimy rzadziej. Warto odnotować debiut w I lidze Piotra Deca. Zresztą udany, bo 20-letni rozgrywający uniknął błędów, a swój pierwszy występ na tym poziomie rozgrywkowym okrasił bramką.

Siódemka Miedź Huras wciąż jest na drugim miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera – GOKiS-u Kąty Wrocławskie. Kolejny mecz już w sobotę 22 kwietnia z EuCO UKS Dziewiątka. Derby Legnicy w hali przy Lotniczej o godz. 18.30.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – ŚKPR ŚWIDNICA 37:21 (22:9)

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski – Pacek 7, Przybylak 6, Czarnecki 8, Nowosielski 4, Kruszelnicki 1, Dec 1 (1), Siwak 1, Stańko 3, Łukawski 5 (1), Pacuła 1 (1), Kochlewski, Klimaszewski. Karne: 5/3. Kary: 4 min.

ŚKPR: Mirga, Shupyk, Jabłoński, Wiszniowski – Redko 2, Ingram, Bieryt 3, Zelek 2 (1), Bal, Dobrzański 2, Etel 3, Pęczar 4, Griman, Wołodkiewicz, Galik 5. Karne: 4/1. Kary: 10 min.

Raz wygrają raz przegrają. Zespół na środek tabeli Tak. Zdecydowanie Świdnica to drużyna maksymalnie na środek tabeli.
Derby Legnicy 22 kwietnia. Oj będzie się działo Nic się nie będzie działo. Dostanie 9 dychą albo i więcej. Będzie pogrom i nic tego nie zmieni.