Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-04-08 19:18:33 - Autor: WO(lca.pl)
Starcie rezerw w 3. lidze. Miedź rozgromiła Górnika
Miedź II Legnica urządziła sobie świąteczne strzelanie w meczu przeciwko Górnikowi II Zabrze. W Wielką Sobotę legniczanie zaaplikowali rywalom 5 goli tracąc tylko jednego. Co ważne, Miedź zdołała z nawiązką odwrócić wynik meczu, bo od trzeciej minuty przegrywała 0:1.

Miedź II Legnica - Górnik II Zabrze
Już pierwsza akcja Górnika w tym spotkaniu zakończyła się golem. W 3. minucie Mateusz Chmarek wykorzystał odbitą przez Madalińskiego piłkę po uderzeniu na bramkę Miedzi. Siedem minut później Miedź doprowadziła do remisu za sprawą Szymona Zalewskiego, który uderzył z 11 metrów pod samą poprzeczkę. W 21. minucie drugiego gola dla Miedzi II zdobył Emmanuel Agbor. Na 3:1 w 34. minucie meczu podwyższył strzałem z 20 metrów Michał Pojasek.

Po przerwie Miedź oddała inicjatywę Górnikowi. Trwało to kwadrans, po którym legnicki zespół ponownie ją przejął. W 67. min. Błażej Szczepanek zauważył wychodzącego z bramki golkipera Górnika, którego przelobował i trafił do siatki. Piątego gola, a zarazem ostatniego w tym spotkaniu zdobył Wiktor Bogacz, który minął obrońcę i wyszedł sam na sam pokonując Grzesiaka uderzeniem w długi róg.

Miedź II Legnica - Górnik II Zabrze 5:1 (3:1)

Bramki: 10 Zalewski, 21 Agbor, 34 Pojasek, 67 Szczepanek, 79 Bogacz - 3 Chmarek.

Miedź II Legnica: Madaliński - Pojasek, Józefiak, Orzechowski, Garuch, Szczepanek (75 Skowron), Poręba (60 Lewandowski), Sławek, Żarkowski (85 Dryja), Zalewski, Agbor (60 Bogacz).

Górnik II Zabrze: Grzesiak - Gandziarowski, Pochcioł, Ściślak, Chmarek, Rostkowski (70 Wodecki), Pytlewski (46 Joachim), Dziedzic (46 Szala), Zielonka (52 Korbecki), Capiga (46 Skała), Liszka.

Nareszcie. Brawo. Cieszy że to rzeczywiście same rezerwy Miedzi a nie spady z pierwszego zespołu Hej Miedź.
Nareszcie. Brawo. Cieszy że to rzeczywiście same rezerwy Miedzi a nie spady z pierwszego zespołu Oby tak dalej. Hej Miedź