Lca.pl » Sport » Inne

2023-04-01 15:45:08 - Autor: LS(lca.pl)
Jubileuszowe Mistrzostwa Legnicy w Nordic Walking
Ponad sto osób wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Legnicy w Nordic Walking. Uczestnicy mieli do pokonania blisko siedmiokilometrowy dystans alejkami Parku Miejskiego. W kategorii open zwyciężyli legniczanie Anna Zaczyńska-Skiba i Krzysztof Skiba.

Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Nordic Walking
Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Nordic Walking odbyły się już po raz dziesiąty. Była to druga po ubiegłotygodniowym biegu LPP RACE OCR wiosenna impreza sportowa, zorganizowana Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na starcie jubileuszowego, dziesiątego biegu stanęło grubo ponad osób. W biegu głównym rywalizacja odbywała się na dystansie 6 tysięcy 600 metrów i odbywała się w kilku kategoriach wiekowych. Zwycięzcą kategorii open wśród mężczyzn został Krzysztof Skiba, który pokonał dystans w czasie 38:53. Wśród kobiet triumfowała Anna Zaczyńska-Skiba z czasem 41:58.

Podczas imprezy przeprowadzony również został bieg na dystansie rekreacyjnym 1630 m bez pomiaru czasu oraz w kategorii osób niepełnosprawnych. Wzięli w nim udział podopieczni warsztatów terapii zajęciowych i stowarzyszeń z Legnicy i okolic.

Jolanta Skrzypczak
- To kolejna nasza impreza sportowo-rekreacyjna tej wiosny. Przyjemne łączymy z pożytecznym, bo jest tu zarówno rywalizacja sportowa i długo oczekiwane przez wszystkich chwile rekreacji na świeżym powietrzu. Na linii mety każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane statuetki – podsumowała Jolanta Skrzypczak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy.

OSiR już przygotowuje kolejną wiosenną imprezę sportowo-rekreacyjną. Będzie to rajd rowerowy do Bieniowic, który otworzy sezon rowerowy. Rajd już 3 maja.