2023-03-06 22:00:32 - Autor: O(lca.pl)
Kolejne zwycięstwo drużyny Grzegorza Karnickiego
W zaległym meczu 12 kolejki drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Karnickiego zwycięża i zgarnia trzy punkty! UKS Dziewiątka Legnica pokonuje Start Pietrowice Wielkie.

Start Pietrowice Wielkie - UKS Dziewiątka Legnica
Do meczu ponownie Dziewiątka przystąpiła w osłabieniu liczebnym (pauzujące juniorki) ale przy jednoczesnym wzmocnieniu psychicznym. Zawodniczki wiedziały, że muszą liczyć wyłącznie na siebie bo zmiany nie wchodziły w grę i poradziły sobie z tym koncertowo.

Wyrównany pojedynek i badanie tego jak bardzo będzie ciężko trwały ok. 19 minut. Do przerwy udało się zbudować pięcio bramkową przewagę, której dziewięć dzielnych zawodniczek Dziewiątki nie wypuściły z rąk już do końca meczu.

Najwyższe  prowadzenie Dziewiątki miało miejsce w 50 minucie przy wyniku 17:25.

Świetną formę zaprezentowały Nikola Wojciechowska i Karolina Milczarczyk zdobywając po 9 bramek, a w bramce Paulina Lange notując niemal 50% skuteczność.

Start Pietrowice Wielkie - UKS Dziewiątka Legnica 23:28 (10:15)

UKS Dziewiątka Legnica: Drzemicka, Lange P., Wojciechowska 9, Milczarczyk 9, Kozak 5, Szuk 3, Cieślik 1, Scisłowicz 1, Lange E.