Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-01-27 08:11:30 - Autor: miedzlegnica.eu
Historia meczów Miedzi z Radomiakiem
Przed nami ósme starcie ligowe pomiędzy Miedzią Legnica i Radomiakiem Radom. Dotychczasowy bilans tych pojedynków wypada na korzyść drużyny z Radomia. Przypomnijmy tylko, że w ostatnim meczu obydwu drużyn padł pierwszy w historii remis.

Radomiak Radom - Miedź Legnica
Pierwsze starcie obu drużyn miało miejsce w sezonie 2019/20. Miedź podejmowała Radomiaka na własnym stadionie i pewnie wygrała 3:1 po golach Pawła Zielińskiego, Adriana Purzyckiego i Jakuba Łukowskiego. Honorowe trafienie w końcówce spotkania dla gości uzyskał Maciej Górski.

Trzy kolejne mecze padły już łupem Radomiaka. Miedź po raz drugi wygrała z tą drużyną w sezonie 20/21. Tym razem legniczanie zwyciężyli 2:0 po bramkach Krzysztofa Drzazgi i Jakuba Łukowskiego. Było to ostatnie zwycięstwo naszych piłkarzy w historii tej rywalizacji. Ostatni mecz pomiędzy zespołami Miedzi i Radomiaka miał miejsce 17 lipca 2022 w Radomiu. Miedź zremisowała ten mecz 1:1 po pięknym trafieniu Macieja Śliwy z 53 minuty. Do wyrównania doprowadził Dawid Abramowicz na 10 minut przed końcem pojedynku.

Bilans rywalizacji legnicko - radomskiej wychodzi na korzyść tych drugich, którzy w siedmiu spotkaniach zanotowali cztery wygrane. Miedź zwyciężała dwukrotnie. Dotychczas w historii tej rywalizacji padł jeden remis.

[jankespn]
Po niespełna trzech miesięcy przerwy wraca Ekstraklasa i już na Dzień Dobry gra Miedź Legnica. Transmisja z meczu z Radomiakiem w Canal+ Sport i Canal+ Family. https://tvradar.pl/miedz-radomiak-onlin ... ...