Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-01-07 16:47:12 - Autor: AC(lca.pl)
Niemiecki trzecioligowiec zdeklasował Miedź
To nie był udany sparing w wykonaniu piłkarzy Miedzi. Legniczanie przegrali z Dynamo Drezno aż 5:0! Był to ostatni test Miedzi przed wylotem na zgrupowanie w tureckim Belek.

Dynamo Drezno - Miedź Legnica
Od początku spotkania to Dynamo, będące tydzień przed startem rozgrywek ligowych, starało się prowadzić grę, próbując też zaskoczyć zielono-niebiesko-czerwonych ze stałego fragmentu gry. W 9 minucie groźny strzał oddał Akaki Gogia, ale Mateusz Abramowicz był na posterunku. Drugiego ostrzeżenia już nie było. Minutę później Christian Joe Conteh strzałem z prawej strony dał gospodarzom prowadzenie, gdy piłka wpadła do siatki po rykoszecie.

Mijał kwadrans, gdy zdobywca gola popędził lewą stroną i zagrał do środka, gdzie był Dennis Borkowski. Legniccy defensorzy ubiegli jednak wychowanka RB Lipsk. W 22 minucie Max Kulke uderzył z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką. Cztery minuty później Angelo Jose Henriquez Iturra trafił do siatki po strzale z lewej strony pola karnego, ale arbiter odgwizdał spalonego. Podawał Maxime Dominguez. Czarno-żółci odpowiedzieli szybką akcją. Ostatecznie piłkę pewnie chwycił golkiper Miedzi.

W 31 minucie miejscowi stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. Najpierw Gogia trafił w poprzeczkę, a w kolejnej akcji Paul Will z bliskiej odległości z prawej strony podwyższył prowadzenie miejscowych. Dwie minuty później Gogia spróbował z rzutu wolnego, ale futbolówka odbiła się od muru i zakończyło się tylko kornerem. W 38 minucie kolejny strzał oddał Conteh, lecz posłał piłkę nad bramką. Z kolei w 40 minucie Niklas Hauptmann zagrał do środka z lewej strony, a Szymon Matuszek niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej siatki...

Trzy minuty po zmianie stron Alejandro Lopez Moreno uderzył nad bramką z rzutu wolnego. W 64 minucie Hauptmann wykorzystał sytuację sam na sam, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Pięć minut później prawą nogą strzelał Hubert Matynia, ale po interwencji bramkarza skończyło się tylko rzutem rożnym. W 72 minucie Michał Kostka spróbował z dystansu, lecz posłał piłkę obok bramki.

Trzy minuty później Oliver Meier Batista dośrodkował z prawej strony, a Ahmet Metin Arslan strzałem głową zwiększył przewagę bramkową Dynama. W 80 minucie do środka zagrał Kostka, a Kamil Zapolnik strzałem głową minimalnie przestrzelił. Niedługo później niecelnie po stałym fragmencie główkował Michael Akoto. W 85 minucie po składnej akcji niemieckiego zespołu drużynę uratował Paweł Lenarcik. Miedź odpowiedziała szybką kontrą. Dawid Drachal zagrał na lewo, gdzie był Koldo Obieta Alberdi. Bask odegrał do środka, jednak Hubert Matynia uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera ekipy z Drezna. Za chwilę Szymon Matuszek strzelał głową po dośrodkowaniu Matyni z rzutu wolnego, ale znów bez efektu bramkowego.

Dynamo Drezno - Miedź Legnica 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Joe Coneth 10, 2:0 Will 31, 3:0 Matuszek sam. 37, 4:0 Hauptmann 64, 5:0 Arslan 75.

Miedź I połowa: 31. Mateusz Abramowicz – 3. Hubert Matynia, 5. Levent Gülen, 6. Szymon Matuszek, 7. Angelo Jose Henriquez Iturra, 8. Victor Moya Martinez „Chuca”, 9. Luciano Narsingh, 10. Maxime Dominguez, 19. Giannis Masouras, 25. Nemanja Mijusković, 79. Olaf Kobacki.

Miedź II połowa: 1. Paweł Lenarcik - 5. Levent Gülen, 6. Szymon Matuszek, 11. Koldo Obieta Alberdi, 14. Alejandro Lopez Moreno, 15. Santiago Naveda Lara, 16. Dawid Drachal, 17. Michael Kostka, 18. Kamil Zapolnik, 23. Jurich Carolina, 70. Maciej Śliwa.

Spokojnie to tylko zasłona dymna przed meczem z Radomiakiem. Oni nas zlekceważą po takim wyniku a my wygramy mecz Tak jest. I tego się trzymajmy Trzymaj się ramy!