2022-11-29 08:24:59 - Autor: GL
Po zaciętym meczu szczypiornistki Dziewiątki wygrywają z Otmętem
Dopiero karne wyłoniły zwyciężcę meczu piłkarek ręcznych w I lidze grupy B. UKS Dziewiątka Legnica pokonała KS Otmęt Krapkowice.

Ręczna EUCO UKS Dziewiątka Legnica - KS Cracovia 1906
W meczu, w którym żadna ze stron nie zdołała wypracować znaczącej przewagi, na przerwę Dziwiątka schodziła przy wyniku 14:12 na korzyść gospodyń. Po przerwie nadal wyrównane 30 minut gry, które kończy się rezultatem 26:26 i zwycięzcę spotkania musiały wyłonić rzuty karne.

W karnych wszystkie nasze zawodniczki zdobywają bramkę, dodatkowo Paulina Lange zalicza skuteczną interwencję i szczypiornistki Dziewiątki wygrywają ten element gry 5:3.  Dziewiątka podtrzymuje dobrą serię zwycięstw ligowych.

KS Otmęt Krapkowice - UKS Dziewiątka Legnica 26:26 <3:5> (14:12)

UKS Dziewiątka Legnica: Lange P., Drzemicka, Wojciechowska 7, Kozak 6, Milczarczyk 5, Scisłowicz 4, Szuk 3, Sośnicka 1, Cieślik, Lange E., Doroba, Gdula.

Polska piłka kopana jest dokładnie taka, jaką wczoraj widzieliśmy w meczu Polska-Argentyna. Żenada, antyfutbol i pośmiewisko na cały świat. 90 minut obrony własnej bramki i ani jednego celnego strzału...
A kogo interesuje piłka kopana? Młodzież z wykształceniem zawodowym kopie piłkę, dostaje ogromną kasę i żyje w luksusach ciągle chwaląc się swoimi marnymi osiągnięciami. Koń by się uśmiał!Haha...
Jest paru zapaleńców w Legnicy dzięki którym ten spór dycha. Ale prawda poziom marny
Kogo w Legnicy interesuje piłka ręczna? Pustki na hali, poziom marny, nawet w Lubinie słabo z frekwencja. Ile będzie kosztowac utrzymanie takich obiektów dla tak wąskiej grupy odbiorców?