2022-11-27 20:14:20 - Autor: AC(lca.pl)/siodemka.legnica.pl
Siódemka Miedź przegrała pierwszy mecz w tym sezonie
Niespodzianka w Świdnicy! Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała 30:32 z tamtejszym ŚKPR-em w meczu 9. kolejki grupy B I ligi. Z kolei EUCO-UKS Dziewiątka Legnica uległa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 24:29.

Siódemka Miedź Huras Legnica - MKS Real Astromal Leszno
To nie był udany weekend w wykonaniu naszych drużyn. Dla Siódemki to pierwsza porażka w tym sezonie, która kosztowała legniczan utratę pierwszego miejsca w tabeli.

Każda seria kiedyś się kończy. Niestety, legnicka drużyna po ośmiu kolejnych zwycięstwach, poznała w sobotni wieczór smak porażki. Należy postawić sprawę otwarcie – w Świdnicy legniczanie rozegrali słabe zawody, natomiast gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony i w przekroju 60 minut, zwyciężyli tyleż nieoczekiwanie, co zasłużenie.

Niestety z Zielonej Góry na tarczy wróciła także Dziewiątka. Legniczanie w pierwszej połowie grali jak z nut. Dziewiątka do przerwy prowadziła pięcioma bramkami 8:13. W pierwszej połowie brylowali Dawid Świekatowski i Bartosz Król, którzy w tej części meczu rzucili po pięć bramek. Niestety wspomniany duet w drugiej połowie nie zdobył bramki. Ostatecznie Dziewiątka przegrała 29:24.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Huras Legnica 32:30 (17:12)

ŚKPR Świdnica: Shupyk, Mirga – Redko - 9, Ingram, Chmiel - 5, Zelek, Bal, Dobrzański, Siwiński - 1, Etel - 2, Pęczar - 3, Wojtala - 9, Wołodkiewicz - 2, Pierzak, Galik.

Siódemka Miedź Huras Legnica: Stachurski, Mazur - 1 – Pacek - 2, Przybylak - 1, Czarnecki - 6, Kuliński - 5, Nowosielski - 6, Kruszelnicki - 3, Klimaszewski, Słowikowski, Łukawski - 2, Grozdek - 4, Pacuła.

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Dziewiątka Legnica 29:24 (8:13)

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego: Kamiński – 1, Kociszewski – 5, Ryniec, Młynkowiak, Osajda, Stępień – 3, Siedliecki, Reszczyński – 4, Kiernowski – 4, Należyty, Zyber, Chałupka – 2, Gołębiowski – 2, Jaszczuk – 8.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Teterycz, Turalik - 4, Mistak – 1, Wróbel, Krukiewicz – 1, Pawlak, Kaczmarek, Szyidzka- 1, Dziobek – 4, Świekatowski – 5, Król – 5, Mierzejewski – 2, Pedryc, Podniżny, Buko – 1.

Najlepsi odeszli zostali ci których nikt inny nie chciał. Tak umiejętności moga mieć słabe ale mecze wygrywa się charakterem! Świdnica wam pokazała!
Teraz pytanie czy mają jaja aby zrobić awans? A to jajami robi się awans ?
Teraz pytanie czy mają jaja aby zrobić awans?
Obejrzałem ten mecz dzisiaj. Niemoc i indolencja, a przede wszystkim zlekceważenie przeciwnika i brak Stańko w obronie. Nonszalancja, niechlujność rzutowa. Brak reakcji ławki na wydarzenia boiskowe. Aż ...
Szkoda zimna głowa w końcówce i siodemka miała by punkty . Dobra lekcja na przyszłość!