2022-09-19 20:21:32 - Autor: AC(lca.pl)
Szczypiornistki Dziewiątki rozpoczęły sezon od porażki
Od porażki rozgrywki I Ligi kobiet rozpoczęły szczypiornistki Dziewiątki Legnica. Podopieczne Grzegorza Karnickiego przegrały u siebie ze Startem Pietrowice Wielkie.

UKS Dziewiątka Legnica - Start Pietrowice Wielkie
Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Dziewiątki 18:16. Ekipa z Legnicy tylko na początku meczu miała problem z rywalkami. W 35 min. legniczanki prowadziły już 22:18 i wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem.

W przeciągu kolejnych ośmiu minut to zawodniczki z Pietrowic Wielkich zdobyły sześć bramek, a gospodynie odpowiedziały tylko jednym trafieniem Katarzyny Kozak. Rozpędzony Start już do końca meczu prowadzenia nie oddał i ostatecznie wygrał 38:32. Do zwycięstwa drużynę z Pietrowic Wielkich poprowadził duet Joanna Rodak i Oliwia Przystalska, który rzucił łącznie 17 bramek.

UKS Dziewiątka Legnica – Start Pietrowice Wielkie 32:38 (18:16)

UKS Dziewiątka Legnica: P. Lange, E. Lange – 2, Bogacka, Hipner – 3, Gdula, Kozak -5, Wojciechowska – 7, Sośnicka – 6, Kruszewska, Ścisłowicz – 5, Doroba, Szuk – 4.

I znowu widzę bezsens zatrudniania zawodniczek niezwiązanych z naszym Klubem, miastem. Gdzie są te wszystkie wzmocnienia z tamtego roku? Nie ma. Pograły sezon, wypromowały się i poszły w siną dal. A u n...