Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2022-09-10 19:00:16 - Autor: miedzlegnica.eu
Historia meczów Miedzi Legnica z Koroną Kielce
Przed nami 10. spotkanie ligowe pomiędzy Miedzią Legnica i Koroną Kielce. Biorąc pod uwagę statystykę, najwięcej meczów kończyło się remisami. Nie są to także mecze bogate w bramki. Mimo tych liczb, my liczymy na wysokie zwycięstwo Miedzi Legnica, które będzie drugim w historii tych meczów. Co ważne, Korona jeszcze nigdy z Miedzią nie wygrała.

Miedź Legnica - Korona Kielce
Pierwszy mecz Miedzi z Koroną Kielce miał miejsce 6 października 1990 roku w ramach rozgrywek II ligi. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W rewanżu 11 maja 1991, Miedź wygrała przed własną publicznością 1:0 po golu Daniela Dylusia z 48 minuty. Jak się okazało, jest to dotychczas jedyne zwycięstwo w tych pojedynkach.

Na kolejne mecze musieliśmy czekać aż do sezonu 2018/19, kiedy Miedź grała swój debiutancki sezon w Ekstraklasie. Pierwszy mecz odbył się 17 sierpnia 2018 na stadionie im. Orła Białego. Legniczanie zremisowali 1:1. Korona prowadziła od 54 minuty po golu Górskiego, a bramkę wyrównującą zdobył Paweł Zieliński w 69 minucie gry . W rewanżu 22 grudnia padł bezbramkowy remis. W tym sezonie Miedź grała jeszcze trzecie spotkanie z Koroną. Ponownie mecz w Kielcach zakończył się remisem 0:0.

Szóste i siódme spotkanie obu drużyn to sezon 2020/21. Znów w historii zapisały się dwa remisy. Pierwszy w Legnicy 26 września 2020 1:1 po golach Gąsiora (Korona) i Kamila Zapolnika (Miedź). W rewanżu w Kielcach nie mogło być inaczej jak 0:0.

W następnym sezonie I ligi pierwszy mecz odbył się w Kielcach i zakończył się tradycyjnie bezbramkowym remisem, natomiast w Legnicy padł wynik 1:1. Gole w tym meczu zdobyli Chuca i Blanik.

Pierwszy mecz: Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0 (06.10.1990)

Najwyższe zwycięstwo: Miedź Legnica – Korona Kielce 1:0 (11.05.1990)

Bilans bramek: 4:3 na korzyść Miedzi.

Początek niedzielnego meczu na Stadionie im. Orła Białego o godz. 12:30. Pojedynek transmitowany będzie w Canal+ Sport. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze. Aby śledzić relację twitterową nie trzeba być zalogowanym na portalu.

Zdjęcie 1 z 12

Po kolejnych porażkach juniorów i 2 zespołu, dzisiaj pierwszy przegra.. idealny weekend. Trzymajmy kciuki. Klub budowany bez pomysłu i planu