Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2022-09-04 21:01:49 - Autor: AC(lca.pl)
Historia meczów Miedzi z Piastem Gliwice
Dotychczas Miedź Legnica i Piast Gliwice mierzyły się ze sobą ośmiokrotnie. Bilans tych spotkań przemawia zdecydowanie za zespołem z Gliwic, który wygrał aż 6 z tych pojedynków. W pozostałych dwóch meczach raz wygrała Miedź i padł jeden remis.

Miedź Legnica - Piat Gliwice
Pierwsze spotkanie Miedzi z Piastem Gliwice miało miejsce w sezonie 2001/02 w Legnicy w ramach rozgrywek III ligi. Miedź podejmowała gliwiczan w pierwszej kolejce i zanotowała zwycięstwo 2:1 po trafieniach Jasińskiego i Murdzy. Jak się później okazało, było to jedyne zwycięstwo naszej drużyny w historii tych pojedynków. W rewanżu Piast wygrał 3:2, choć do 88 minuty utrzymywał się dwubramkowy remis. Właśnie na dwie minuty przed końcem z rzutu karnego na 3:2 podwyższył Kolasiński i tym samym legniczanie wracali do domu bez punktów.

W kolejnym sezonie już w II lidze Piast i Miedź rywalizowały ze sobą w 10. kolejce spotkań. Pierwszy mecz rozegrano w Gliwicach. Piast pokonał Miedź 1:0 po golu Opeldusa z 83 minuty. W rewanżu w Legnicy gliwiczanie strzelili naszej drużynie 3 bramki nie tracąc żadnej i ponownie zdobyli komplet punktów.

Los znów skojarzył obie ekipy w II lidze w sezonie 2006/07. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Gliwicach, gdzie Piast wygrał pewnie 3:1. Jedynego gola dla Miedzi zdobył Sylwester Kret w 70 minucie przy stanie 3:0. W Legnicy 31 marca 2007 Miedź przegrała nieszczęśliwie, bo po golu Kędziory, który padł już w doliczonym czasie gry. Przez całe spotkanie utrzymywał się rezultat bezbramkowy.

Ostatnie dwa pojedynki to już najnowsza historia czyli pierwszy awans Miedzi do Ekstraklasy. W 11. kolejce w Legnicy padł remis 2:2. Gole dla legniczan zdobywali Mateusz Szczepaniak i Fabian Piasecki. Jak się później okazało, był to jedyny remis w historii gier pomiędzy tymi zespołami. W rewanżu o jednego gola lepszy był Piast wygrywając przed własną publicznością 2:1. Jedynego gola dla zespołu z Legnicy zdobył wtedy Petteri Forsell.

Pierwsze spotkanie: Miedź – Piast Gliwice 1:0 (04.08.2001)

Najwyższe zwycięstwo Miedzi: Miedź – Piast Gliwice 1:0 (04.08.2001)

Najwyższe zwycięstwo Piasta: Miedź – Piast Gliwice 0:3 (17.05.2003)

BILANS:

Mecze: 8

Wygrane Miedzi: 1

Remisy: 1

Wygrane Piasta: 6

Bilans bramek: 8:16 na korzyść Piasta.

Początek poniedziałkowego meczu na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach o godz. 18:00. Pojedynek transmitowany będzie w Canal+ Sport oraz Canal+ Family.

Zdjęcie 1 z 9
Miedź Legnica - Piast Gliwice

30 minuta i 2:0 dla Miedzi. Super. Nasi kibice głośno dopingują w Gliwicach Anulowali bramkę Miedzi. Podobno spalony Chuca
30 minuta i 2:0 dla Miedzi. Super. Nasi kibice głośno dopingują w Gliwicach
No to czas na drugą wygraną Miedzi. Stawiam 2 1 dla Miedzi
Fajne historyczne zdjęcia z koszulkami dkm. Pamiętam te czasy i grę w 2 lidze. Nikt wtedy nie marzył nawet o ekstraklasie. Pryszczaty troll tego nie pamięta bo dopiero uczył się chodzić
Fajne historyczne zdjęcia z koszulkami dkm. Pamiętam te czasy i grę w 2 lidze. Nikt wtedy nie marzył nawet o ekstraklasie.
A ja wierzę w Miedź i w to że wygra w Gliwicach. Miedź nie odstaje od innych zespołów