2022-05-10 22:26:33 - Autor: AC(lca.pl)
Dziewiątka przywiozła z Wrocławia komplet punktów
W meczu 20. kolejki I Ligi Kobiet szczypiornistki Dziewiątki Legnica wygrały na wyjeździe z AZS AWF Handball Wrocław. Dla legniczanek było oto dwunaste zwycięstwo w tym sezonie.

UKS Handball 28 Wrocław - EUCO UKS Dziewiątka Legnica
Dziewiątka od początku meczu kontrolowała wydarzenia boiskowe. Legniczanki po dziesięciu minutach prowadziły już sześcioma trafieniami, jednak tuż przed przerwą wrocławianki zmniejszyły przewagę legniczanek do dwóch trafień.

Po kwadransie drugiej połowy losy spotkania zostały rozstrzygnięte. Dziewiątka odskoczyła na siedmiobramkowe prowadzenie i stało się jasne, że punkty pojadą do Legnicy. Ostatecznie Dziewiątka zwyciężyła 37:32. Bardzo dobre spotkanie rozegrał duet Katarzyna Kozak – Oliwia Doroba, który rzucił łącznie piętnaście bramek.

Legniczanki po 18 meczach zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Na prowadzeniu wciąż Ruch Chorzów z 51 punktami na koncie.

AZS AWF Handball Wrocław – UKS Dziewiątka Legnica 32:37 (16:18)

Dziewiątka Legnica: Lange – 3, Gajos – 1, Kocińska – 4, Gdula – 2, Kozak- 8, Trojanowska, Wojciechowska – 4, Drzemicka, Sośnicka – 1, Ścisłowicz – 5, Doroba – 7, Szuk, Drozdowska – 1.