Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2022-03-06 14:46:43 - Autor: AC/kobrem (lca.pl)
Miedź nie zwalnia tempa! Kolejne zwycięstwo po koncercie Makucha
Trwa wspaniała seria piłkarzy Wojciecha Łobodzińskiego. W niedzielę Miedź Legnica pewnie pokonała Puszczę Niepołomice 3:1. Bohaterem spotkania został Patryk Makuch, który wywalczył jedenastkę, zdobył dwa gole, asystował przy trafieniu Zapolnika i raz za razem nękał defensywę gości. Przewaga Miedzi nad trzecią w tabeli Koroną wzrosła już do 13 punktów.

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice
Niedzielne spotkanie było pojedynkiem dwóch drużyn, które w pierwszej noworocznej kolejce wywalczyły komplet punktów. Miedź pokonała Skrę, a Puszcza, skromnie 1:0, po rzucie karnym ograła Resovię. Można się było spodziewać, że mecz z drużyną z Małopolski będzie bardziej wymagające niż poniedziałkowy spacerek ze Skrą. Okazało się jednak, że mecze te były do siebie bardzo podobne.

Pierwsza część gry znów została zdominowana przez Miedź. Kontrola i dominacja to słowa, które najlepiej oddawały to co gospodarze prezentowali na murawie. Już w 12 minucie Miedź otworzyła wynik. Sprytnie z rogu pola karnego uderzał Gammalby. Piłkę, niepewnie interweniując, wypluł przed siebie Kobylak i podciął próbującego dobijać Makucha. Sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę. Na podwyższenie wyniku kibice czekali kwadrans.

Po szybkiej, kombinacyjnej akcji w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Makuch, jednak zamiast strzelać posłał silną piłkę do jeszcze lepiej ustawionego Zapolnika, a ten dołożył tylko nogę i zdobył gola. Jedyna ofensywna akcja Puszczy miała miejsce dopiero w 45 minucie, strzał Cikosa z woleja został zablokowany przez Mijuskovića.

Podobnie jak w poprzedniej kolejce Miedź w drugiej połowie oddała trochę placu gry swojemu przeciwnikowi. Co więcej trener Tułacz jeszcze przed rozpoczęciem drugich 45 minut dokonał aż 4 zmian. Taki wstrząs pozytywnie zadziałał na gości, którzy ruszyli odważnie do przodu. Nic jednak nie robił sobie z tego Patryk Makuch, który w 47 minucie po podaniu Domingueza sprawdził Kobylaka i ten znów miał kłopoty by piłkę złapać. Kilka minut później kontuzji uległ Carolina i gdy przygotowywana była zmiana z groźną kontrą wyszli goście wykorzystując to, że Miedź grała w 10. Całą akcję na bramkę zamienił Kacper Cichoń, jednak po weryfikacji VAR okazało się, że był on na spalonym.

W 63 minucie było już właściwie po meczu. Miedź wymieniła kilka szybkich podań w środku pola, a piłka trafiła na skrzydło do bardzo aktywnego dziś Gammalby'ego. Duńczyk odegrał płasko na jedenasty metr, a tam pewnie uderzył niesamowity dziś Makuch. Po tej bramce Puszcza nie atakowała już z taką wiarą i energią jak tuż po zmianie stron. Jednakże goście nie wyjechali z Legnicy bez zdobyczy bramkowej. W 87 minucie w polu karnym faulu dopuścił się Aurtenetxe, ale rzut karny Puszcza strzelała dopiero 2 minuty później, ponieważ do podjęcia decyzji potrzebna była znów weryfikacja VARu. Z jedenastu metrów nie pomylił się Kobusiński i ustalił wynik meczu na 3:1.

Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice 3:1 (2:0)

Bramki:
1:0 Makuch 12 k., 2:0 Zapolnik 27, 3:0 Makuch 63, 3:1 Kobusiński 89 k.

Żółte kartki:
Wojciech Hajda (25’), Emile Laurent Diokel Thiakane (74’)

Widzów: 2 323

Miedź Legnica: Lenarcik, Carolina (54 Carlos Julio), Mijuskovic, Aurtenetxe, Gammelby, Chuca (71 Lehaire), Dominguez, Zapolnik (79 Drzazga), Tront, Śliwa, Makuch.

Puszcza Niepołomice: Kobylak, Stępień (25 Cichoń), Pięczek (67 Mroziński), Tomalski, Serafin, Bartosz (46 Diokel), Sołowiej, Kidric (46 Kobusiński), Hajda (46 Wroński), Cikos, Kościelny.

Ekstraklasa coraz bliżej
Brawo Miedż!
Niestety ale piosenka to NIEWYPAŁ !!!!!!!!! Słowa OK, ale reszta , tragedia , a nagłośnienie lepiej nie pisać.
Ta piosenka to jakieś rykowisko. Treści nie można zrozumieć, tylko "muzyka" i ryk. Miał być hymn klubu do śpiewania przed meczem tak jak w ekstraklasie, a to , co to ma być ? też mamy tak r...
Jedyne co może pozbawić Miedziankę awansu to soviecki debil rozpętujący III wojnę światową,do której zmierza