Lca.pl » Sport » Inne

2022-02-27 22:22:05 - Autor: AC(lca.pl)
Onlajnersi Kangoo Basket pokonali Basket po dogrywce
W niedzielę pierwszej porażki doznał Basket Legnica. Nasi koszykarze przegrali we własnej hali z Onlajnersi Kangoo Basket Gorzów 84:90.

Basket Legnica - Onlajnersi Kangoo Basket Gorzów
Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka. Po czterech kwartach był remis 79:79.

Niedzielne spotkanie dostarczyło kibicom wiele emocji. Legniczanie do przerwy prowadzili dziewięcioma punktami i wydawało się, że mecz mają pod kontrolą. Onlajnersi Kangoo jednak w trzeciej kwarcie doprowadzili do remisu. Czwarta kwarta również nie dała rozstrzygnięcia i o zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której górą byli przyjezdni.

Świetne zawody rozegrał Damian Szablewski, który rzucił 24 punkty. Aż sześciokrotnie trafił za trzy punkty. Wśród gości nie do zatrzymania był duetu Konrad Jelski – Szymon Latecki, który łącznie zdobył 47 punktów.

Basket Legnica - Onlajnersi Kangoo Basket Gorzów Wlkp. 84:90 (21:20, 27:19, 18:27, 13:13, d: 5:11)

Basket Legnica: Giergielewicz, Macowicz 12, Jaworski 5, Turcza 6, Olejniczak 5, Chodor 2, Dziadulewicz 13, Chmielewski 6, Kowalski 4, Szablewski 24, Iwański 7.

Onlajnersi Kangoo Basket Gorzów Wlkp: Zawadzki 11, Kaczmarek 5, Jercha 7, Bury 2, Jelski 23, Brodziuk, Kiedrowicz 2, Dreczkowski 3, Latecki 24, Kowacki, Jachimowski, Grzegorczyk 13.