2021-12-04 21:44:50 - Autor: AC(lca.pl)
AZS-AWF Handball Wrocław przegrał po karnych z Dziewiątką
UKS Dziewiątka Legnica po rzutach karnych wygrała z AZS-AWF Handball Wrocław. W regulaminowym czasie gry był remis 36:36.

UKS Dziewiątka Legnica - AZS-AWF Handball Wrocław
W sobotę kibice obejrzeli bardzo wyrównane spotkanie. Ostatnie pięć minut meczu to wymiana bramka za bramkę. Jeszcze minutę przed końcem po trafieniu Karoliny Łuszczyńskiej ekipa z Wrocławia prowadziła 35:36, jednak tuż przed ostatnią syreną do remisu doprowadziła Nikola Wojciechowska. W rzutach karnych górą okazały się gospodynie 5:3.

Na parkiecie brylował duet Wiktoria Kocińska – Oliwia Doroba, który łącznie rzucił aż dziewiętnaście bramek! Legniczanki po 9. kolejkach zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów.

UKS Dziewiątka Legnica – AZS-AWF Handball Wrocław 36:36 (20:18), k. 5:3.

UKS Dziewiątka Legnica: P. Lange, E. Lange – 2, Gajos – 6, Kocińska – 10, Kozak – 3, Trojanowska, Wojciechowska – 2, Swędrak, Sośnicka – 1, Doroba – 9, Szuk, Drzemicka, Drozdowska – 3.

Są powody do radości. Zaś wymęczona wygrana na słabeuszem i gubienie punktów. Zaś Lubinianki Kocińska i Gajos ratują cztery litery Legnicy.