2021-10-23 21:13:14 - Autor: siodemka.legnica.pl
Bez przełamania w Przemyślu. Siódemka utopiona w ropie Orlenu
Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała 25:33 z Orlen Upstream SRS Przemyśl w meczu 6. kolejki Ligi Centralnej. To już czwarta kolejna porażka naszej drużyny. Trzeba przyznać, że jak najbardziej zasłużona.

Siódemka Miedź Huras Legnica - Bór Oborniki Śląskie
Zaczęło się obiecująco, bo od dwóch rzutów karnych, które na bramki zamienił Kacper Bogudziński. Po 4 min. gry wygrywaliśmy w Przemyślu 2:0 i z nadzieją na dobry rezultat czekaliśmy aż mecz się rozkręci. Niestety, szybko wróciły stare grzechy z poprzednich spotkań – zaczęły mnożyć się straty, proste błędy w ataku, których źródeł chyba należy szukać w głowach naszych zawodników. Gospodarze najpierw wyrównali, a w 8 min. objęli prowadzenie po rzucie Dzianisa Krytskiego (3:2) i nie oddali go już do końcowej syreny.

Więcej, sukcesywnie przewagę powiększali, na co Siódemka nie była w stanie zareagować. Prowadzeni do boju przez wspomnianego białoruskiego obrotowego, Pawła Stołowskiego i szalejącego na skrzydle Kevina Starzeckiego (został wybrany MVP meczu) miejscowi już przed przerwą wypracowali sobie komfortową sytuację, bo za taką należy uznać wynik 16:9.

Nadzieje na to, że w drugiej połowie nasza drużyna rzuci się do heroicznego pościgu zostały brutalnie rozwiane już po kilku minutach. Orlen Upstream rozpoczął bowiem drugą połowę od trzech trafień i zrobiło się już 19:9. Temat trzech punktów został więc wyjaśniony w zasadzie już w 34 min. Do końca spotkania podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego walczyli już tylko o twarz i kosmetykę wyniku. Ostatecznie przegraliśmy w Przemyślu różnicą 8 bramek, 25:33.

Nie ma co ukrywać. Nasza drużyna wpadła w dołek z którego nie jest na razie w stanie się wygrzebać. Cztery kolejne porażki sprawiły, że obsunęliśmy się na ostatnie miejsce w tabeli. Na szczęście to dopiero początkowy etap rozgrywek. Okazja na odbicie się od ligowej podłogi już za tydzień. Do Legnicy przyjedzie GKS Autoinvest Żukowo.

Orlen Upstream SRS Przemyśl – Siódemka Miedź Huras Legnica 33:25 (16:9)

Orlen Upstream: Sar, Barnaś, Iwasieczko – Kielar 1, Starzecki 6, Walczyk, Guzdek 3 (1), T. Kroczek, Stołowski 9 (6), Mochocki 1, Kipp, M. Kroczek, Krytski 7, Kubisztal, Światłowski 1, Kulka 5. Karne: 7/7Kary: 10 min.

Siódemka Miedź Huras: Kapela, Mazur, Stachurski – Przybylak 1 Grozdek 3, Bogudziński 7 (4), Kuliński 1, Kruszelnicki 1, Stańko, Pawłowski 2, Nowosielski, Kowalik, Wychowaniec 2, Siwak 2, Pacuła 2, Wita 4. Karne: 5/4. Kary: 14 min.

Przebieg meczu: 2:2 (5), 4:2 (10), 6:3 (15), 9:5 (20), 11:7 (35), 16:9 (30), 20:10 (35), 23:14 (40), 25:16 (45), 29:21 (55), 33:25 (60).

Orlen obajtka i wszystko jasne. Koru pcja kumoterstwo i polityka Z takimi nie wygrasz O czym wy tu bajdurzycie? Jakiś horror na tym forum. Dobrze, ze jest sponsor w ręcznej, teraz nie idzie, to trzeba wspiera...
Orlen obajtka i wszystko jasne. Koru pcja kumoterstwo i polityka Z takimi nie wygrasz
Panie Niemiec porozdawałeś pan zawodników do innych klubów, to teraz może należałoby jednak kogoś zatrudnić?
Nie mamy składu na ligę centralną. Drużyna z roku na rok coraz słabsza. Najlepsi zawodnicy zostali oddani do innych klubów. Brawo prezes!!