2021-08-21 23:07:04 - Autor: siodemka.legnica.pl
Siódemka Miedź Huras najlepsza w I Memoriale Jerzego Dyrkacza
Siódemka Miedź Huras Legnica triumfowała w pierwszej edycji Memoriału Jerzego Dyrkacza, który w sobotę rozegrany został w Kątach Wrocławskich.

Siódemka Miedź Huras Legnica
Turniej w Kątach Wrocławskich Siódemka rozpoczęła od potyczki z TJ Hazena Nachod. Nasza drużyna miała problemy z czeskim zespołem, ale tylko w pierwszej połowie. Na przerwę schodziła z przewagą jednej bramki, ale ostatecznie wygrała pewnie, bo różnicą 5 trafień.

W drugim meczu podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rozgromili gospodarzy. Przez 50 minut (mecze rozgrywano 2 razy po 25 min.) w starciu z GOKiS-em Kąty Wrocławskie stracili zaledwie 12 bramek! Finalnie Siódemka wygrała 22:12.

O zwycięstwie w turnieju decydował mecz ze Śląskiem Wrocław, z którym wkrótce przyjdzie nam rywalizować w Lidze Centralnej. Spotkanie to zakończyło się happy endem choć początek tego wcale nie zwiastował. Śląsk wypracował bowiem kilkubramkową przewagę i Siódemka musiała gonić wynik. Dogoniła tuż przed końcową syreną, kiedy to bramkę na wagę remisu zdobył 18-letni Filip Kruszelnicki.

Konkurs rzutów karnych należał do Siódemki. Z siedmiu metrów trafili: Kacper Bogudziński, Adam Skrabania i Mateusz Wychowaniec, natomiast Łukasz Mazur obronił dwa rzuty wrocławian (trzeci wylądował na poprzeczce).

Jerzy Dyrkacz, któremu poświęcony był sobotni turniej, to jeden z najbardziej cenionych i szanowanych trenerów na Dolnym Śląsku. Wychował wiele pokoleń piłkarek i piłkarzy ręcznych. Z sukcesami pracował z reprezentacjami wojewódzkimi, a także z AZS AWF Wrocław, który sięgał po mistrzostwo Polski. W ostatnich latach był członkiem sztabu UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Zmarł w maju br. Miał 76 lat.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Hazena Nachod 23:18 (10:9)

Siódemka: Kapela, Stachurski,Mazur – Grozdek 1, Pawłowski 1, Siwak 5, Bogudziński 2, Skrabania 2, Czarnecki 2, Kowalik 3, Wychowaniec 4, Kruszelnicki 2, Pacuła 1, Stańko, Nowosielski, Kuliński, Jaśkowski.

Siódemka Miedź Huras Legnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 22:12 (10:6)

Siódemka: Kapela, Mazur, Stachurski – Bogudziński 1, Skrabania 2, Grozdek 2, Czarnecki 5, Kuliński 3, Wychowaniec 2, Pacuła 3, Siwak 2, Pacek 2, Stańko, Jaśkowski, Nowosielski, Kruszelnicki, Kowalik, Pawłowski.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Śląsk Wrocław 21:21 (7:11), 3:1 w karnych

Siódemka: Kapela, Mazur, Stachurski – Skrabania 4, Czarnecki 4, Grozdek 1, Kowalik 1, Bogudziński 6, Kuliński 1, Wychowaniec 1, Pawłowski 1, Jaśkowski 1, Kruszelnicki 1, Pacuła, Stańko, Nowosielski, Pacek, Siwak.

Pozostałe wyniki: Śląsk Wrocław – GOKiS Kąty Wrocławskie 24:23, Śląsk Wrocław – Hazena Nachod 28:15, GOKiS Kąty Wrocławskie – Hazena Nachod.