Lca.pl » Sport » Inne

2021-06-15 06:44:59 - Autor: PK
Młodzi szachiści wrócili z mistrzostw z tarczą
Kolejny świetny występ na swoim koncie zanotowali młodzi szachiści Klubu Szachowego Miedź Legnica. Tym razem powrócili z czterema medalami z Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

Antoni-Komendecki--I-m
W zawodach rozegranych w Lubinie wystartowało 120 zawodników z dolnośląskich klubów podzielonych na grupy wiekowe. Najlepiej zaprezentował się Antoni Komendecki który wygrał w kategorii do lat 12. Wystartowało w niej 26 zawodników i do zwycięstwo trzeba było zgromadzić 6 pkt w 7 partiach. Ze srebrnym medalem na domu powróciła Małgorzata Miklosz.Zdobyła 5 pkt i zajęła 2 miejsce wśród dziewczynek do lat 12.Również srebrny medal zdobył Gabriel Karaszewski .W grupie do lat 10 w której wystartowało 28 zawodników zdobył 5,5 pkt i to pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca. Czwarty medal dla ekipy Miedzi wywalczyła w grupie dziewcząt do lat 10 Hanna Jaworska. Zdobycie brązowego medalu jest jak dotychczas największym osiągnięciem tej młodej zawodniczki.