Lca.pl » Sport » Inne

2021-05-04 22:06:04 - Autor: AC(lca.pl)
Pięć medali Kornelii Fiedkiewicz na mistrzostwach Polski
W weekend w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Legniczanka Kornelia Fiedkiewicz podczas zawodów wywalczyła pięć medali!

Sztafeta Juvenii Wrocław
- To były jedne z najbardziej stresujących dla mnie zawodów, ze względu na walkę o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio – relacjonowała na Facebooku, Kornelia Fiedkiewicz.

Legnicka pływaczka wystartowała w trzech indywidualnych konkurencjach oraz dwóch sztafetach. Był to start udany, bowiem Kornelia Fiedkiewicz poprawiła wszystkie rekordy życiowe oraz na każdym z dystansów sięgała po medal w kategorii seniorskiej.

Na 50m stylem dowolnym i motylkowym zdobyła srebrny medal wśród seniorek oraz mistrzyni w kat. młodzieżowej. Z kolei na 100m stylem dowolnym w finale uplasowała się na trzecim miejscu oraz drugim miejscu wśród młodzieżowców.

Kornelia Fiedkiewicz wraz ze sztafetą: Ala Tchórz, Klaudia Naziębło i Dominika Sztandera uzyskała kwalifikacje do Tokyo 2021! Zawodniczki Juvenii Wrocław poprawiły rekord kraju na dystansie 4x100 stylem dowolnym oraz 4x100 stylem zmiennym.

Walka toczyła się o prawo startu dla Polek na Igrzyskach. W tej sztafecie, póki co wrocławianki zajmują drugie z czterech miejsc dla państw, które zostają dodatkowo zakwalifikowane do startu w Tokio.

Już za dwa tygodnie w Budapeszcie odbędą się Mistrzostwa Europy.