2021-04-17 18:38:55 - Autor: siodemka.legnica.pl
Derby województwa dla Śląska. Na awans musimy poczekać
Siódemka Miedź Legnica przegrała 27:32 ze Śląskiem Wrocław w meczu 18. kolejki grupy B I ligi. Gospodarze byli w sobotni wieczór zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Siódemka Miedź Legnica
Już pierwsze minuty meczu zwiastowały, że lider we Wrocławiu będzie miał poważne kłopoty. Siódemka w spotkanie weszła źle. Śląsk rozpoczął od prowadzenia 2:0, a nasz zespół od nerwowych zagrań w ataku. Pierwszą bramkę Siódemka zdobyła dopiero po 6 minutach (Michał Przybylak na 2:1). Od tej momentu zaczęła grać trochę lepiej, co od razu przełożyło się na wynik. W 14 min. Paweł Paterek trafił z rzutu karnego i Siódemka wyszła na prowadzenie 9:8. Niestety – po raz pierwszy i ostatni.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego nie radzili sobie z kołowymi Śląska i jego skrzydłowymi. Świetne zawody rozgrywał były reprezentant kraju Paweł Salacz oraz najlepszy strzelec WKS-u Bartosz Markiewicz, który rzucił aż 12 bramek. Im bliżej przerwy tym sytuacja Siódemki była gorsza. W 22 min. Śląsk wygrywał 14:10, a po 30 min. 18:13.

Czekaliśmy na pościg w drugiej połowie ale niestety, nic takiego nie miało miejsca. Śląsk rozpoczął ją od bramki Łukasza Palicy, odskakując na dystans 6 trafień. Siódemka walczyła, robiła wszystko, by odrobić straty, ale tego dnia zwyczajnie brakowało jej atutów. „Wojskowi” kontrolowali mecz utrzymując bezpieczną przewagę. Gdy w 47 min. wygrywali 27:19 (największa przewaga w meczu), stało się jasne, że lider we Wrocławiu przegra.

W końcówce Siódemkę stać było już tylko na kosmetykę rezultatu. Ostatecznie przegrała 27:32. Nasza drużyna straciła fotel lidera tabeli na rzecz Stali Gorzów spadając na 2. miejsce. Wciąż też nie może być pewna awansu do I Ligi Centralnej. A Śląsk? Rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie wracając tym samym do gry o triumf w rozgrywkach.

Śląsk Wrocław – Siódemka Miedź Legnica 32:27 (18:13)

Śląsk: Młoczyński, Galle, Letki – Markiewicz 12, Koprowski 1, Burzyński 4, Cegłowski 3, Palica 2, Tkaczyk 1, Ziemiński, Ungier, Wiewiórski 3, Salacz 5. Kary: 8 min.

Siódemka: Mazur, Dekarz, Stachurski – Przybylak 1, Paterek 9, Jaśkowski 3, Bogudziński 2, Czarnecki 1, Siwak 5, Skrabania 3, Pawłowski, Kowalik 3, Nowosielski. Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 2:0 (5), 6:5 (10), 9:9 (15), 13:10 (20), 15:12 (25), 18:13 (30), 19:15 (35), 24:17 (40), 25:19 (45), 27:21 (50), 29:24 (55), 32:27 (60),

Cała Polska w cieniu Śląska Jestem kibicem piłkarskiej Miedzi, na Śląsku też bywam, ale sorry. Piłkarze ręczni Siódemki dla mnie ważniejsi od Śląska i im kibicuję z całego serca. Powodzenia, wygr...
Cała Polska w cieniu Śląska
Jeden mecz wystarczy wygrać, nie jest źle, także trzymamy kciuki!!! Hej Miedź!
Ano ciasno w czołówce. Muszą wygrać choć jeden mecz z dwóch pozostałych, bo z Ostrovią i Śląskiem mają różnicę bramek na+.