Lca.pl » Sport » Ręczna

2021-02-27 20:16:36 - Autor: AC(lca.pl)
Dziewiątka zanotowała jedenastą wygraną w tym sezonie
W spotkaniu 16. kolejki 2. ligi Dziewiątka Legnica wygrała we własnej hali z SKS Orlik Brzeg 32:25. O zwycięstwie zadecydowała świetna postawa drugiej części meczu.

EUCO UKS Dziewiątka Legnica - SKS Orlik Brzeg
W pierwszej połowie legniczanie trzykrotnie prowadzili trzema bramkami, ale za każdym razem drużyna z Brzegu doprowadzała do remisu. Do przerwy był remis 17:17.

Druga połowa rozpoczęła się od dwubramkowego prowadzenia podopiecznych Michała Piecha, ale Dziewiątka odpowiedziała siedmioma trafieniami z rzędu i na tablicy wyników zrobiło się 25:20! Kolejne minuty były wymianą ciosów, która ostatecznie zakończyła się wygraną gospodarzy 32:25.

Po sześć trafień zaliczyli Konrad Turalik i Patryk Szydziak. Po pięć bramek dołożyli Maciej Stańko i Wojciech Szyba.

Dla Dziewiątki było to jedenaste zwycięstwo w tym sezonie! Za tydzień zespół Tomasza Majchrzyka czeka wyjazd do Wolsztyna.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – SKS Orlik Brzeg 32:25 (17:17)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Wojtusik – 2, Maliński, Turalik – 6, Król – 2, Sydor, Radomski – 2, Kuryło, Matuszewski, Myśluk – 4, Koch, Szydziak – 6, Piotrowicz, Mierzejewski, Henzel, Stańko – 5, Szyba – 5.

SKS Orlik Brzeg: Lellek, Błajda – 1, Młotkowski – 2, Stypiński – 8, Brudziński, Sendra, Stanoszek – 1, Kania, Ogorzelec – 4, Wojcieszek, Stopka, Miś, Cichoń – 4, Kołodziejczyk – 1, Sobczyk, Krawczyk – 4.

Szczypiorniak jest najsilniejszą dyscypliną sportową w Legnicy. Jak zwykle mania wielkości. Odp...doliło co niektórym i to zdrowo. We Wrocławiu piłka ręczna dostaje z miasta 100.000. Wszystko na ten te...
Szczypiorniak jest najsilniejszą dyscypliną sportową w Legnicy. Jak zwykle mania wielkości. Odp...doliło co niektórym i to zdrowo.
Szczypiorniak jest najsilniejszą dyscypliną sportową w Legnicy.
Fajnie, że zwyciężamy, ale jak tak dalej super będą grali, to spadniemy do 4 poziomu rozgrywek.
Gratuluję zwycięstwa. Jednak na euforię może dopiero nadejdzie czas. Mam nadzieję. Na razie do lidera jest pokaźny dystans 10 pkt.