2021-02-06 16:22:11 - Autor: AC(lca.pl)/siodemka.legnica.pl
Siódemka Huras jedną nogą w kolejnej rundzie
Juniorzy Siódemki Huras Legnica wygrali 31:30 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i po dwóch kolejkach są liderem grupy D 1/16 finału mistrzostw Polski. W niedzielę na zakończenie turnieju nasza drużyna zagra z Wybrzeżem I Gdańsk.

Filip Kruszelnicki
Sobotni mecz naszych juniorów będziemy pamiętać bardzo długo. Przed tygodniem seniorzy Siódemki przegrali w Ostrowie Wlkp. tracąc bramkę równo z końcową syreną. Dziś juniorzy pomścili starszych kolegów. Ale po kolei.

Mierzyły się ze sobą dwie wyrównane drużyny, stąd przez 60 minut oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, i choć nie pozbawione chaotycznych fragmentów, to generalnie stojące jednak na wysokim poziomie. Lepiej rozpoczęli gospodarze turnieju, którzy po 5 min. wygrywali 2:0. Pobudkę w naszym zespole zarządzili Jakub Będzikowski i Krzysztof Kosiorowski. Po ich trafieniach Siódemka objęła prowadzenie 4:3 w 10 min. Dziesięć minut później wygrywała już różnicą 3 trafień (10:7), ale na przerwę drużyny schodziły przy remisie (12:12).

Początek drugiej połowy należał do Ostrovii. W 37 min. gospodarze odskoczyli na 3 bramki (17:14) a pozbawiona Jakuba Będzikowskiego w ataku (został wyłączony indywidualnym kryciem) Siódemka sprawiała wrażenie mocno zagubionej. Na szczęście tylko do czasu. Ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie: Szymon Pacek, Filip Kruszelnicki i Dawid Nowosielski.

Ten ostatni zasługuje na szczególne wyróżnienie, bo zdobył aż 7 bramek prawą ręką z prawego skrzydła! No i wielki Wiktor Socha! Bramkarz Siódemki rozegrał fantastyczne spotkanie, popisując się wieloma udanymi interwencjami. Kto wie, czy nie najważniejsza była ta z 57 min., kiedy to obronił rzut karny i dobitkę. Chwilę później Siódemka rzuciła bramkę na 30:27 i wydawało się, że jest już „pozamiatane”.

Ale nic z tego. Na 15 sekund przed końcową syreną Ostrovia doprowadziła do remisu 30:30. Trener Piotr Będzikowski wziął czas i ustawił ostatnią akcję meczu. Siódemka zdążyła – w ostatniej sekundzie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Mateusz Krukiewicz.

Po dwóch dniach turnieju w Ostrowie Wlkp. Siódemka Huras jest liderem tabeli. Mimo że ma komplet punktów, pewna awansu do 1/8 finału jeszcze być nie może. W niedzielę na zakończenie zmagań nasza drużyna zmierzy się z Wybrzeżem Gdańsk. Początek meczu o godz. 10.00. Transmisja TUTAJ.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Siódemka Huras Legnica 30:31 (12:12)

Siódemka Huras: Socha – Będzikowski 7, Kruszelnicki 4, Pacek 5, Kosiorowski 2, Nowosielski 7, Ł. Szporko 3, Krukiewicz 3, Grynienko, Minuczyc, Dziedzic, Kochlewski, Śliwiński.

Wybrzeże I Gdańsk – Kusy I Szczecin 38:26 (19:12)