2021-02-06 00:41:16 - Autor: AC(lca.pl)/siodemka.legnica.pl
Efektowna wygrana Siódemki Huras na otwarcie turnieju
Siódemka Huras Legnica wygrała 40:29 z Kusym Szczecin w meczu inaugurującym zmagania w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanym w Ostrowie Wielkopolskim.

Jakub Będzikowski
Choć nasz zespół zwyciężył jak najbardziej zasłużenie, a końcowy rezultat niekoniecznie na to wskazuje, to jednak na 3 punkty musiał się w piątkowe popołudnie solidnie napracować. Prawie przez całą pierwszą połowę mecz był bardzo wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu (7:7 w 14 min.). Dopiero tuż przed przerwą podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wypracowali sobie poważniejszą przewagę (16:12), która pozwoliła na spokojną przerwę.

W drugiej połowie mecz przebiegał już pod dyktando wicemistrzów Dolnego Śląska. Siódemka szybko zaczęła Kusemu „odjeżdżać” – w 40 min. wygrywała już 22:13. Do końcowej syreny legniczanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie nie pozwalając szczecinianom na odrobienie strat. Ostatecznie Siódemka wygrała 40:29, zgarniając jakże cenny komplet punktów w kontekście walki o awans do 1/8 finału krajowego czempionatu.

W sobotę o godz. 12.00 Siódemka Huras zmierzy się z gospodarzem turnieju – Ostrovią Ostrów Wlkp. Transmisja na kanale YouTube telewizji Pro Art – TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – Kusy I Szczecin 40:29 (16:12)

Siódemka: Socha, Turkiewicz, Damian – Będzikowski 14, Kochlewski 1, Nowosielski, Pacek 6, Minuczyc, Kosiorowski 1, Matwiejków 2, Ł. Szporko 4, Krukiewicz 4, Grynienko 2, Kruszelnicki 5, Dziedzic 2, Śliwiński.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Wybrzeże I Gdańsk 28:25 (14:10)

[Popirta21]
Cudownie że udało im się wygrać ten mecz.
Tradycyjnie nasi juniorzy dobrze szkoleni gromia rywali. Oby coś się zmieniło na lepsze w piłce seniorskiej. Potrzebny sponsor na miarę Pana Dadełły Brawo
Tradycje rodziny Będzikowskich nadal podtrzymywane. Brawo Kuba . Trzymam kciuki za rozwój Twoejje kariery. Obys zadebiutował w kadrze Polski