2021-01-31 18:41:47 - Autor: AC(lca.pl)
Dziewiątka melduje się w 1/8 finału Mistrzostw Polski
W trzecim i decydującym meczu 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek EuCO UKS Dziewiątka Legnica rozgromiła MKS Kusy Szczecin i awansowała do kolejnej rundy.

Grzegorz Karnicki
Sądząc po wyniku mogłoby się wydawać, że niedzielne zwycięstwo przyszło legniczankom łatwo, jednak szczecinianki mocno się postawiły przede wszystkim w pierwszej połowie. Po dwudziestu minutach Dziewiątka przegrywała 10:9, wtedy to podopieczne Grzegorza Karnickiego wrzuciły wyższy bieg i na przerwę schodziły wygrywając 13:17!

W drugiej połowie Dziewiątka była bezbłędna i szybko dołożyła rywalkom kilka bramek. Ostatecznie ekipa z Legnicy wygrała szesnastoma bramkami i melduje się w 1/8 finału, gdzie zmierzą się z SPR Arką Gdynia, APR Radom i Bukowsko Dopiewski KPR.

Najlepszą zawodniczką EuCO UKS Dziewiątki wybrana została Katarzyna Kozak, Oliwia Doroba zdobyła w Szczecinie 32 bramki, co jest drugim wynikiem w klasyfikacji ogólnopolskiej.

MKS Kusy Szczecin - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 22:38 (13:17)

MKS Kusy Szczecin: Makowska, Kuciej, Tkaczuk – 1, Piotrowska – 1, Panczenko – 1, Sawicka – 1, Podwyszyńska, Kwiatkowska – 7, Kuźmńska – 2, Haławczak – 2, Pietkiewicz – 4, Łotysz, Ciepłowska, Oleśkiewicz – 3, Karbownik, Jałowicka.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: P. Lange, E. Lange, Szuk – 5, Wiśniewska – 1, Kozak – 7, Rusin, Szuk – 4, Gdula – 1, Wojciechowska – 6, Niedzielenko – 1, Ścisłowicz – 1, Doroba – 9, Ilnicka – 3, Chmielarczyk.

Gratulacje dziewczyny !!!!!!! Liczymy na więcej!!!!!!! Powodzenia!!!!!!!!