Lca.pl » Sport » Ręczna

2020-12-20 10:40:31 - Autor: AC(lca.pl)
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica przegrał po karnych z Zewem
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica przegrała we własnej hali z Zewem Świebodzin. Dla podopiecznych Tomasza Majchrzyka byłą to piąta porażka w tym sezonie.

EuCO UKS Dziewiątka Legnica - TS ZEW Świebodzin
Legniczanie bardzo źle weszli w sobotni mecz. Po dziesięciu minutach goście prowadzili 0:4. Do przerwy ekipa ze Świebodzina wygrywała 9:12. W drugiej połowie Dziewiątka jednak wrzuciła wyższy bieg i w 49 min. po trafieniu świetnie dysponowanego Pawła Furmana doprowadziła do remisu 17:17. Kolejne minuty to wymiana ciosów.

Na trzy minuty przed ostatnią syreną Zew wygrywał 20:22, ale bramki Furmana i Wojciecha Szyby sprawiły, że o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali goście.

W barwach Dziewiątki świetnie zagrał duet Paweł Furman – Wojciech Szyba, który rzucił 17 z 22 bramek! Wśród gości brylował Daniel Mieszkian z ośmioma bramkami.

Dla Dziewiątki była to piąta porażka w tym sezonie. Podopieczni Tomasza Majchrzyka zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 23 punktów.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – TS Zew Świebodzin 22:22 (9:12, k. 5:6)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Wojtusik, Borowski, Maliński, Sydor, Raodmski – 1, Kuryło, Myśluk, Koch, Szydziak – 1, Piotrowicz – 2, Furman – 10, Jedlecki, Stańko – 1, Szyba – 7.

TS Zew Świebodzin: Wołk, Nitecki, Zdanowicz – 1, Rogoziński, Hrycak, Bryza, Gessner – 3, Cenin, Mieszkian – 8, Osiecki, Kobeszko – 3, Kwiatkowski, Nogajewski – 4, Jasiński – 3, Nowicki.

Nie wiem kto redaguje te wypociny, ale niestety nasza drużyna zajmuje 5 czy 6 miejsce ze stratą 10 pkt do pierwszej. Warto czasami zajrzeć samemu redaktorku do tabel II ligi a nie zawierzać komuś.