Lca.pl » Sport » Ręczna

2020-12-09 21:57:34 - Autor: AC(lca.pl)/siodemka.legnica.pl
Siódemka Miedź zniszczyła Śląsk Wrocław w ligowym hicie
Siódemka Miedź Legnica wygrała 33:18 ze Śląskiem Wrocław w zaległym meczu 7. kolejki grupy B I ligi. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego awansował na 1. miejsce w tabeli!

Siódemka Miedź Legnica - Śląsk Wrocław
Śląsk przyjechał do Legnicy jako lider tabeli, ale ani przez chwilę swoją grą nie przypominał czołowej drużyny w stawce. Za to Siódemka rozegrała fenomenalny mecz i zdeklasowała „Wojskowych”. Sprawę należy postawić jasno – jak na mecz na szczycie I ligi, którego stawką był fotel lidera, wynik 33:18 jest co najmniej szokujący.

Środowe spotkanie trzymało w napięciu tylko przed przerwą. Napędzana przez duet: Adam Skrabania – Paweł Paterek Siódemka od pierwszych minut prezentowała się wybornie. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego grali szybko, z pomysłem, skutecznie w ataku i agresywnie w obronie. Dodajmy do tego jeszcze świetną postawę bramkarzy i zabójcze kontry. Śląsk natomiast nie dość, że popełniał masę błędów własnych, to jeszcze nie nadążał za szybkimi gospodarzami. Wrocławianie w Legnicy zostali wręcz zabiegani!

Siódemka sprawiała znacznie lepsze wrażenie, ale w pierwszej połowie pogromem w hali przy Lotniczej nie pachniało. Gospodarze wygrywali w 9 min. 6:3, ale 2 min. później był już remis 6:6. Potem, między 13 a 16 min. Śląsk nawet wygrywał (6:7 i 7:8). Siódemka szybko jednak opanowała sytuację – trafienia Paterka, Skrabani i Marcina Jaśkowskiego sprawiły, że wypracowała sobie pięć bramek przewagi. Na przerwę nasza drużyna schodziła z wynikiem 15:11.

Druga połowa rozpoczęła się od „trzęsienia ziemi”, które wrocławianie długo będą pamiętać. Siódemka rzuciła 8 bramek z rzędu i w 43 min. wygrywała już 23:11! Śląsk na zdobycie pierwszej po przerwie bramki potrzebował aż 13 minut (w drugiej połowie zdołał rzucić ich ledwie 7)! Zespół trenera Marcina Palicy już się nie podniósł z parkietu. Do końca spotkania istniała na nim już tylko jedna drużyna.

Siódemka miała mecz pod pełną kontrolą, konsekwentnie powiększając i tak już dużą przewagę. Ostatecznie wygrała różnicą 15 bramek, choć trudno nie odnieść wrażenia, że była w stanie wynik jeszcze bardziej wyśrubować. Tyle że trener Piotr Będzikowski w końcówce spotkania ściągnął z boiska swoich liderów – Paterka, Skrabanię i Jaśkowskiego.

Siódemka Miedź została nowym liderem tabeli. W sobotę (12 grudnia) na zakończenie pierwszej rundy zagra w Zielonej Górze z tamtejszym AZS-em.

Siódemka Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 33:18 (15:11)

Siódemka: Mazur, Dekarz, Stachurski – Przybylak 1, Siwak 3, Czarnecki 1, Jaśkowski 4, Skrabania 4, Bogudziński 1, Pawłowski 2, Wychowaniec 3, Styrcz 8, Paterek 6, Kowalik, Nowosielski, Szczepanek. Kary: 12 min.

Śląsk: Młoczyński, Galle, Letki – Marciniak 4, Markiewicz 2, Koprowski 1, Burzyński 2, Mistak 1, Wewiórski 5, Salacz 3, Cegłowski, Palica, Tkaczyk, Ziemiński, Herudziński, Okapa. Kary: 4 min.

Jestem od lat kibicem Miedzi ale ciesza mnie sukcesy piłkarzy ręcznych i siatkarzy. I tak zapewne mysli większość kibiców w Legnicy Jeb..c trolla.
Żenada ci nasi kibole miedzi, patologia, same meduzy. Nic dziwnego, jaki kibol, taka gra miedzianki. Kibice piłki nożnej w Legnicy gratulują piłkarzom ręcznym takiego działacza. Trudno by było znaleźć...
Żenada ci nasi kibole miedzi, patologia, same meduzy. Nic dziwnego, jaki kibol, taka gra miedzianki.
Więcej wyzwisk piłkarzy niż gratulacji dla ręcznych. Komuś tutaj nieźle odwaliło w mózgownicy. Przynajmniej wiadomo kim jest troll, który codziennie trolluje na piłkarską Miedź. Fajna dyscyplina ta ...