2020-11-22 11:56:50 - Autor: AC(lca.pl)
Kolejne ligowe zwycięstwo szczypiornistów Dziewiątki
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica pokonała we własnej hali SKF KPR Spartę Oborniki 29:24. Dla podopiecznych Tomasza Majchrzyka była to szósta wygrana w tym sezonie.

EUCO - UKS Dziewiątka Legnica - SKF KPR Sparta Oborniki
Legniczanie od początku rozgrywek są w świetnej formie. Legniczanie z dziewiętnastoma punktami na koncie zajmują drugie miejsce w tabeli.

Sparta w sobotnim meczu tylko przez 27 minuty dotrzymywała kroku legniczanom. Pod koniec pierwszej połowy Dziewiątka wyszła na dwubramkowe prowadzenie 13:11, którego nie oddała już do końca meczu.

Po przerwie Dziewiątka z każdą kolejną minuty powiększała przewagę. Ostatecznie zespół Tomasza Majchrzyka wygrał 29:24. Świetną partię rozegrał duet Wojciech Szyba – Dawid Król, który rzucił osiemnaście bramek.

Za tydzień legniczanie zagrają na wyjeździe z KS SPR SLV Group Oleśnica. Najbliższy rywal Dziewiątki w ośmiu meczach zanotował tylko jedno zwycięstwo.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – SKF KPR Sparta Oborniki 29:24 (13:11)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Wojtusik, Maliński, Turalik – 1, Król – 7, Sydor – 3, Kuryło, Matuszewski, Myśluk, Koch, Szydziak – 1, Piotrowicz, Furman, Mierzejewski – 4, Stańko – 2, Szyba – 11.

SKF KPR Sparta Oborniki: Kustoń, Krzyścin, Muszyński – 2, Paulus, Sołtysiak, Wosicki – 1, Kwiatkowski – 1, Czaprański – 6, Januchowski - 6, Ratajczak – 2, Konieczny – 3, Woźniak – 2, Łesyk – 1.

W tym sezonie awans ? z drugiej ligi do drugiej: od przyszłego sezonu Superliga, I Liga Centralna/składająca się z 4 najlepszych z dzisiejszych I lig/ i trzeci poziom rozgrywkowy czyli II Liga czy też jak ...
Gratulacje. Czekamy na awans. Postarajcie się.